StalStalowaWola.pl Aktualności
Podsumowanie statystyczne II ligi
Napisał: doktor. Dnia 2014-12-05r 17:26

Przedstawiamy zestawienie statystyczne podsumowujące zakończoną rundę jesienną w II lidze.

W 170 meczach zdobyto 404 gole, co daje średnią 2,376 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 220 goli (54%), a goście 184 gole (46%). W I połowach meczów strzelono 172 gole (43%), a w II połowach 232 gole (57%)

Gospodarze wygrali 69 meczów (41%), padło 48 remisów (28%), a goście wygrali 53 mecze (31%).

Częstość wyników:

0-0 - 21 razy, 1-1 - 21 razy, 1-0 - 19 razy, 0-1 - 14 razy, 2-1 - 11 razy, 0-2 - 11 razy, 1-2 - 10 razy, 3-1 - 9 razy, 2-0 - 9 razy, 3-0 - 8 razy, 1-3 - 7 razy, 2-2 - 6 razy, 0-3 - 5 razy, 3-2 - 4 razy, 5-0 - 3 razy, 4-0 - 2 razy, 4-1 - 2 razy, 4-2 - 1 raz, 1-5 - 1 raz, 0-4 - 1 raz, 4-3 - 1 raz, 1-4 - 1 raz, 2-4 - 1 raz, 3-4 - 1 raz, 2-3 - 1 raz,

sobota - 105 razy (62%) - średnio 900 widzów
 W rozgrywkach wystąpiło 406 zawodników w tym 25 obcokrajowców, co stanowi 6%.

W rozgrywkach sędziowało 36 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 794 żółte kartki i 42 czerwone kartki. Daje to średnią 4,671 żółtej i 0,247 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 51 karnych, z których wykorzystano 39, co daje skuteczność 76%.

Spotkania obejrzało 147851 widzów, co daje średnią 900 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 24 lata, 295 dni. Średni wiek strzelca: 25 lat, 197 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

16 razy - PAWEŁ MANDRYSZ
13 razy - Piotr Giel, Krzysztof Wolkiewicz
12 razy - Krzysztof Bułka, Wojciech Przybył, Patryk Sokołowski
11 razy - Hubert Tylec
10 razy - Sani Goringo Abubakar, Sebastian Gielza, Jakub Grzegorzewski, Mateusz Muszyński, Marcin Tomaszewski, Tomasz Wawrzyniak

6 goli - Michał Czarny, Adam Setla, Szymon Sobczak, Tomasz Wróbel
5 goli - Tomasz Boczek, Piotr Burski, Sebastian Gielza, Szymon Lewicki, Przemysław Mizgała, Dariusz Pawlusiński, Michał Płonka, Robert Tkocz, Adam Żak
4 gole - Krzysztof Biegański, Marcin Chmiest, Mateusz Cholewiak, Grzegorz Fonfara, Sebastian Janusiński, Daniel Koczon, Marcin Orłowski, Artur Pląskowski, Kamil Radulj, Wojciech Reiman, Patryk Skórecki, Tomasz Swędrowski, Wojciech Wojcieszyński

Strzelcy karnych:

4 gole - ROBERT GAJDA, ŁUKASZ SEKULSKI
3 gole - Mariusz Muszalik, Marcin Orłowski, Dariusz Pawlusiński, Jakub Poznański
2 gole - Mateusz Arian, Dariusz Frankiewicz, Adam Żak
1 gol - Tomasz Balul, Wojciech Dziadzio, Marcin Folc, Sebastian Janusiński, Arkadiusz Jędrych, Szymon Kapias, Daniel Koczon, Konrad Nowak, Tomasz Pustelnik, Kamil Radulj, Raphael Carioca, Tomasz Rydzak, Wojciech Wojcieszyński

Zmarnowane karne:

2 razy - KONRAD NOWAK
1 raz - Mateusz Argasiński, Mateusz Arian, Sebastian Dudek, Sebastian Janusiński, Arkadiusz Jędrych, Michał Magnuski, Grzegorz Michalak, Bartosz Niksiński, Marcin Orłowski, Jakub Poznański

Strzelcy w I połowach meczów:

8 goli - JAKUB ARAK, ŁUKASZ SEKULSKI
5 goli - Maciej Górski, Robert Tkocz
4 gole - Konrad Nowak, Marcin Orłowski
3 gole - Krzysztof Biegański, Michał Czarny, Daniel Koczon, Dariusz Pawlusiński, Tomasz Swędrowski, Adam Żak
2 gole - Tomasz Boczek, Piotr Burski, Sebastian Czapa, Oskar Fijałkowski, Rafał Gutowski, Wojciech Hober, Rafał Jankowski, Michał Magnuski, Przemysław Mizgała, Adrian Moszyk, Michał Płonka, Jakub Poznański, Kamil Radulj, Wojciech Reiman, Maciej Ropiejko, Adam Setla, Patryk Skórecki, Szymon Sobczak, Marcin Truszkowski, Hubert Tylec, Krzysztof Zaremba

Strzelcy w II połowach meczów:

9 goli - ŁUKASZ SEKULSKI
5 goli - Dariusz Pawlusiński, Tomasz Wróbel
4 gole - Sebastian Gielza, Maciej Górski, Sebastian Janusiński, Szymon Lewicki, Mariusz Muszalik, Jakub Poznański, Adam Setla, Szymon Sobczak, Wojciech Wojcieszyński, Adam Żak
3 gole - Tomasz Boczek, Piotr Burski, Marcin Chmiest, Mateusz Cholewiak, Michał Czarny, Wojciech Dziadzio, Bartosz Flis, Grzegorz Fonfara, Robert Gajda, Sebastian Inczewski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Mazurek, Przemysław Mizgała, Marcin Nowacki, Marcin Orłowski, Artur Pląskowski, Michał Płonka, Kamil Radulj, Tomasz Rydzak

Strzelcy u siebie:

8 goli - ŁUKASZ SEKULSKI
6 goli - Michał Czarny
5 goli - Maciej Górski, Robert Tkocz, Adam Żak
4 gole - Jakub Arak, Piotr Burski, Robert Gajda, Przemysław Mizgała, Marcin Orłowski, Dariusz Pawlusiński, Kamil Radulj, Wojciech Reiman, Wojciech Wojcieszyński
3 gole - Krzysztof Biegański, Marcin Chmiest, Wojciech Dziadzio, Sebastian Gielza, Daniel Koczon, Szymon Lewicki, Mateusz Mazurek, Sebastian Musiolik, Tomasz Płonka, Szymon Sobczak, Tomasz Wróbel

Strzelcy na wyjeździe:

5 goli - Jakub Arak
4 gole - Mateusz Cholewiak, Maciej Górski, Sebastian Janusiński, Dariusz Pawlusiński, Michał Płonka, Jakub Poznański, Adam Setla
3 gole - Tomasz Boczek, Konrad Nowak, Marcin Orłowski, Patryk Skórecki, Szymon Sobczak, Tomasz Wróbel
2 gole - Sebastian Czapa, Bartosz Flis, Grzegorz Fonfara, Damian Furczyk, Sebastian Gielza, Rafał Gutowski, Arkadiusz Jędrych, Daniel Koczon, Szymon Lewicki, Mariusz Muszalik, Mateusz Muszyński, Jarosław Niezgoda, Marcin Nowacki, Artur Pląskowski, Łukasz Reinhard, Maciej Ropiejko, Tomasz Rydzak, Tomasz Swędrowski, Marcin Truszkowski, Robert Tunkiewicz, Zbigniew Zakrzewski, Adam Żak

Strzelcy jesienią:

17 goli - ŁUKASZ SEKULSKI
8 goli - Dariusz Pawlusiński
7 goli - Marcin Orłowski, Adam Żak
6 goli - Michał Czarny, Jakub Poznański, Adam Setla, Szymon Sobczak, Tomasz Wróbel

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

68 minut - TOMASZ WAWRZYNIAK
69 minut - Sebastian Inczewski
81 minut - Mateusz Muszyński
96 minut - Łukasz Sekulski
127 minut - Jakub Arak, Daniel Koczon

Minuty na boisku:

1710 minut - PAWEŁ GIERAK, KRZYSZTOF MARKOWSKI, MARIUSZ MUSZALIK, ŁUKASZ NADOLSKI, ADAM ORŁOWICZ, JAKUB POZNAŃSKI, TOMASZ WEPA, TOMASZ WIETECHA, PRZEMYSŁAW WRÓBEL

8 kartek - Marcin Orłowski, Konrad Wieczorek
7 kartek - Adrian Bartkiewicz, Łukasz Kominiak, Kamil Łączek, Konrad Mularczyk, Andrzej Niewulis, Jakub Więcek, Mateusz Załucki, Jakub Żubrowski
6 kartek - Marcin Biernat, Michał Bogacz, Marcin Chmiest, Miha Goropevšek, Radosław Jacek, Artur Januszewski, Michał Mikołajczyk, Adrian Moszyk, Adrian Napierała, Konrad Nowak, Marcin Rackiewicz, Marcin Sierczyński

Czerwone kartki:

2 kartki - DANIEL KAJZER, ANDRZEJ NIEWULIS, PAWEŁ STRÓZIK
1 kartka - Adrian Bartkiewicz, Przemysław Bella, Łukasz Cebulski, Marcin Chmiest, Mateusz Cholewiak, Dawid Domański, Chris Edwards, Damian Furczyk, Krystian Getinger, Sebastian Głaz, Marcin Grolik, Michał Gryźlak, Michał Guja, Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Łukasz Kmieć, Daniel Koczon, Maciej Liśkiewicz, Kamil Łączek, Piotr Madejski, Dariusz Michalak, Radosław Mikołajczak, Maciej Mysiak, Adrian Napierała, Bartosz Niksiński, Józef Piwowarczyk, Adrian Pluta, Mariusz Różalski, Mateusz Sawicki, Arkadiusz Serafin, Marcin Sierczyński, Marcin Stefanik, Przemysław Szymiński, Bartosz Waleńcik, Jakub Więcławek, Adam Wolniewicz

Liczba zawodników w barwach klubów:

27 zawodników - LIMANOVIA LIMANOWA, RAKÓW CZĘSTOCHOWA
24 zawodników - Kotwica Kołobrzeg, Legionovia Legionowo, Wisła Puławy
23 zawodników - Nadwiślan Góra, Okocimski KS Brzesko, Stal Mielec
22 zawodników - Górnik Wałbrzych, Rozwój Katowice, Siarka Tarnobrzeg, Zagłębie Sosnowiec, Znicz Pruszków
21 zawodników - Błękitni Stargard Szczeciński, Puszcza Niepołomice, Stal Stalowa Wola
20 zawodników - Energetyk ROW Rybnik
19 zawodników - MKS Kluczbork

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

4 razy - SEBASTIAN GIELZA
3 razy - Robert Gajda
2 razy - Bartosz Flis, Sebastian Inczewski, Sebastian Janusiński, Przemysław Mizgała, Mateusz Muszyński, Tomasz Wawrzyniak, Łukasz Żegleń
1 raz - Sani Goringo Abubakar, Joshua Balogun Kayode, Patryk Baranowski, Marcin Bochenek, Krzysztof Bułka, Mateusz Cholewiak, Damian Furczyk, Dariusz Gawęcki, Piotr Giel, Konrad Gilewicz, Kamil Glenc, Michał Kiełtyka, Daniel Koczon, Łukasz Kosakiewicz, Daniel Kraska, Patryk Kubicki, Szymon Lewicki, Rafał Maciejewski, Damian Majcher, Paweł Mandrysz, Szymon Martuś, Mateusz Mazurek, Przemysław Mońka, Adrian Moszyk, Sebastian Musiolik, Jarosław Niezgoda, Marcin Nowacki, Łukasz Nowak, Tomasz Płonka, Raphael Carioca, Tomasz Sedlewski, Adam Setla, Bartłomiej Setlak, Damian Skiba, Kaspars Sv?rups, Tomasz Swędrowski, Hubert Tylec

Limanovia Limanowa    51    7    65
Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Okocimski KS Brzesko    300    2546    10
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)