Stal wygrywa w Polkowicach!
Napisał: doktor. Dnia 2014-07-19r 19:05

Piłkarze Stali Stalowa Wola wygrali w meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski na wyjeździe z drużyną KS Polkowice po dogrywce 3:2.

W 25 minucie meczu sam na sam z Tomaszem Wietechą wyszedł Jurak, bramkarz gości podciął go, wskutek czego otrzymał czerwoną kartkę, a zespół z Polkowic rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez Szuszkiewicza. W pierwszej połowie goście prezentowali się przeciętnie, na boisku nie widać było różnicy lig między zespołami, panował spory chaos w środku pola, jedynie gra skrzydłami stwarzała niebezpieczeństwo pod bramką Polkowic. W drugiej połowie częściej przy piłce są grający w przewadzie jednego zawodnika gospodarze, jednak nie przekłada się to na sytuacje bramkowe, a Stal od czasu do czasu niebezpiecznie kontruje. W 68 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładnym strzałem głową wyrównał Tomasz Płonka. W 81 minucie po groźnej akcji Stali piłka o centymetry minęła słupek bramki Primela, minutę poźniej kolejna akcja gości, tym razem strzał Giela broni bramkarz Polkowic. W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zwycięskiego gola, potrzebna będzie dogrywka. Na początku dogrywki sędzia dyktuje rzut karny dla Stali, pewnym egzekutorem okazuje się Mateusz Argasiński. W 99 minucie gospodarze zdobywają gola, jednak sędzia odgwizuje pozycję spaloną. Mateusz Argasiński przeprowadza błyskotliwą akcję, wykłada piłkę Tomaszowi Płonce, który zamiast do pustej bramki trafił w poprzeczkę. Kolejna składna akcja i trzecią bramkę dla gości zdobywa Mateusz Kantor. W 112 minucie Drzazga fenomenalnym strzałem pokonał Dawida Wołoszyna i podtrzymał nadzieje gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Stalówka mimo osłabienia zdołała pokonać w dogrywce drużynę z Polkowic.

KS Polkowice - Stal Stalowa Wola 2:3 (1:0, 1:1).

Bramki: 1:0 Szuszkiewicz 27' - rzut karny,

1:1 Płonka 68',

1:2 Argasiński 93' - rzut karny,

1:3 Kantor 107',

2:3 Drzazga 109'.

Żółte kartki: 48' Szuszkiewicz, 58' Stępień, 67' Bancewicz, 105' Zawadzki (Polkowice)                                    oraz 90+2' Kowalski (Stal).

Czerwona kartka: 25' Wietecha (Stal) za faul.

KS Polkowice: Primel – Stępień (95' Rytkowski), Kasiński, Sworacki, Karpiński – Fryzowicz (85' Zawadzki), Jurak (76' Surożyński), Wacławczyk, Bancewicz (109' Kochman) – Drzazga, Szuszkiewicz.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Mistrzyk (27' Wołoszyn), Czarny, Wrona (52' Argasiński), Kantor – Kachniarz (80' Żmuda), Michałek, Bartkiewicz, Kowalski – Giel, Płonka.

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

W rundzie wstępnej Pucharu Polski Stal zmierzy się 26 lipca na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew, która pokonała Stal Mielec 4:1.

źródło: lajfy.com