Stal przegrywa w Łowiczu
Napisał: doktor. Dnia 2014-04-23r 17:24

Stal Stalowa Wola przegrała w wyjazdowym meczu z Pelikanem Łowicz 0:2 (0:0). Zielono-czarni od 60 minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce Mateusza Kantora.

Żywo rozpoczęło się spotkanie w Łowiczu, już w 1 minucie zespołową akcję przeprowadzili goście, Michała Kachniarz uderzał z 17 metrów, ale strzał obronił bramkarz Pelikana. W odpowiedzi w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Świątek, ale ostatecznie nie oddał strzału z ostrego kąta. Chwilę później dośrodkował Radosław Mikołajczak, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę tuż przed składającym się do strzału Tomaszem Płonką. Następne minuty to był mecz walki, dopiero w 18 minucie mogło dojść do zagrożenia pod bramką gospodarzy, ale Płonka nie zdołał opanować piłki, chwilę później napastnik Stali oddał efektowny strzał, ale pewną interwencją popisał się Olszewski. Gra nieco się zaostrzyła, w 20 minucie pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu zobaczył Mateusz Kantor. W 31 minucie prawą stroną przedarł się Damian Nowak, lecz dośrodkował prosto w ręce Dawida Wołoszyna, dwie minuty później po indywidualnej akcji zza pola karnego uderzał Adrian Bartkiewicz i Olszewski obronił ze sporymi problemami, następnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Bartkiewicz. W kolejnej akcji Stali Damian Łanucha przejął piłkę przed polem karnym Pelikana, dograł do Kantora, lecz ten uderzył słabo i niecelnie. W końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli goście, po zespołowej akcji Płonka składał się do strzału, ale w ostatniej chwili został zablokowany. W doliczonym czasie gry z narożnika pola karnego strzelał Łanucha, ale pewną interwencją popisał się bramkarz Pelikana. Słychać gwizdek kończący pierwszą połowę.

Drugą połowę niecelnym strzałem z dystansu rozpoczął Damian Łanucha, chwilę później zamieszanie pod bramką Pelikana. W 51 minucie groźną kontrę wyprowadzili gospodarze, lecz Świątek potknął się na piłce. Po jednym strzale z dystansu oddali piłkarze Pelikana i Stali. W 60 minucie meczu Mateusz Kantor sfaulował Patryka Bojańczyka, za co obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czego czerwoną i Stal gra w osłabieniu. Mikołajczak zszedł z boku do środka, ale strzelił niecelnie. Niezła akcja gospodarzy, Świątek urwał się z lewej strony, podawał do Bojańczyka, lecz piłkę przeciął obrońca gości. W 68 minucie z rzutu wolnego prosto w mur trafił Michał Gamla. Dwie minuty później pierwsza zmiana w Stali, za Wojciecha Fabianowskiego wchodzi Damian Juda. Bardzo groźną kontrę wyprowadzili gracze Pelikana, ale ofiarnie na raty bronił Wołoszyn i zażegnał niebezpieczeństwo. W 75 minucie gospodarze wychodzą prowadzenie Koman odebrał piłkę Stalowcom, dograł do Świątka, jego strzał odbił Wołoszyn, ale wobec dobitki Damiana Kosiorka był bezradny. Zielono – czarni rzucili się do odrabiania strata, po kontrze zza pola karnego strzelał Damian Juda, ale Olszewski obronił. Błędy w środkowej strefie boiska, nie widać przewagi Pelikana. Akcja Stali, Płonka strzelił jednak zbyt słabo żeby pokonać bramkarza Łowiczan. Gamla strzelił w środek bramki, piłkę pewnie złapał Wołoszyn. Gospodarze szanują prowadzenie i długo utrzymują się przy piłce. Goście jednak nie rezygnują, grają ostro na pograniczu fauli. Akcja lewą stroną, dośrodkowuje Mikołajczak i przecina Brodecki, róg dla gości, niestety bez zagrożenia. Sędzia doliczył 4 minuty. Niestety w doliczonym czasie gry Pelikan strzelił drugą bramkę, piłkę odbitą od poprzeczki do siatki dobił Michał Fabijański. Zmiana taktyczna w drużynie gospodarzy. Koniec spotkania.

Pelikan Łowicz – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Damian Kosiorek '76,

2:0 - Michał Fabijański '90+2.

Pelikan: Adrian Olszewski - Michał Adamczyk, Krzysztof Brodecki, Mykoła Dremluk, Maciej Wyszogrodzki, Piotr Koman, Artur Golański (81' Michał Fabijański), Michał Gamla, Daniel Bończak (51' Damian Kosiorek, 90+3' Maciej Perzyna), Adrian Świątek, Damian Nowak (46' Patryk Bojańczyk).

Stal: Dawid Wołoszyn - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Mateusz Kantor, Michał Kachniarz, Damian Łanucha, Mateusz Argasiński, Radosław Mikołajczak, Tomasz Płonka, Wojciech Fabianowski (70' Damian Juda).

Żółte kartki: Damian Nowak, Piotr Koman (Pelikan) oraz Mateusz Kantor 2, Wojciech Fabianowski (Stal).

Czerwona kartka: Mateusz Kantor (60' Stal) – za dwie żółte kartki.

Sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).