W 29. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Lechem II Poznań. Zielono-czarni to spotkanie wygrali 2:1, a gole strzelali Michał Fidziukiewicz i Piotr Mroziński.
Po ostatniej porażce nasza drużyna bardzo potrzebowała zwycięstwa. Środowym rywalem „Stalówki” były rezerwy Lecha Poznań. Mecz rozpoczął się od optycznej przewagi gości. Piłkarze Kolejorza rozgrywali piłkę, a w 7. minucie mieli dobrą okazję na gola. Po uderzeniu z dystansu uratował nas jednak słupek. Chwilę później z ostrego kąta niecelnie strzelał Paweł Tomczyk.
Po tej akcji Stal śmielej ruszyła do ataku i szukała swojej szansy na gola. Najpierw w polu karnym Lecha blokowany był Michał Fidziukiewicz, a później niecelnie uderzył Kacper Śpiewak.
To był dopiero przedsmak emocji, które miały miejsce w tej części spotkania. Najpierw w 27. minucie Michał Fidziukiewicz strzelił nie do obrony i dał nam prowadzenie. Odpowiedź Lecha była natychmiastowa – rzut karny wykorzystał Tomczyk. To naszych piłkarzy wcale nie podłamało, bo już w 34. minucie znów prowadziliśmy. Tym razem gola strzelił Piotr Mroziński.
Stal atakowała, w tej części meczu miała jeszcze swoje szanse, ale na przerwę zeszliśmy do szatni prowadząc 2:1.
Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy znów blisko było o gola dla Stali. Po akcji Fidziukiewicz – Piotr Zmorzyński przed bramkę Lecha podawał ten drugi. Zabrakło niewiele, a Kacper Śpiewak skierowałby piłkę do bramki Kolejorza. Musieliśmy też jednak uważać w defensywie, bowiem nasz rywal szukał okazji do wyrównania.
W tej części spotkania Lechici długo rozgrywali piłkę, budowali akcje, ale to wszystko daleko od naszego pola karnego. „Stalówka” dobrze prezentowała się w defensywie i oddalała grę od naszego pola karnego. Potrafiliśmy też zagrozić bramce rywala. W 72. minucie z rzutu wolnego strzelał Dominik Chromiński, a piłka odbiła się od słupka bramki gości!
Nasza „Stalówka” do końca spotkania zdołała utrzymać korzystny dla siebie wynik. W środę pokonaliśmy rezerwy Lecha Poznań i zainkasowaliśmy bezcenne trzy punkty. Czekamy już na następne spotkanie!
Stal Stalowa Wola – Lech II Poznań 2:1 (2:1)
1:0 – Michał Fiudzkiewicz 27′
1:1 – Paweł Tomczyk (k.) 29′
2:1 – Piotr Mroziński 34′
Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka, Jopek, Stelmach, Zmorzyński, Chromiński (73′ Ciepiela), Śpiewak (90′ Waszkiewicz), Fidziukiewicz (90 +2′ Kiercz).
Lech II Poznań: Mleczko – Wojtkowiak, Skrzypczak, Kaczmarek (46′ Pawlicki), Białczyk (68′ Szramowski), Tupaj, Sobol, Smajdor (76′ Ławrynowicz), Tomczyk, Andrzejewski, Yatsenko (63′ Kołtański).
Żółte kartki: Witasik, Stelmach – Białczyk, Wojtkowiak, Tupaj.
Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).
Stal Stalowa Wola
Siarka Tarnobrzeg
Stal Stalowa Wola
Avia Świdnik Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej
Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej
Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej