Stal pokonała Legionovię
Napisał: doktor. Dnia 2020-06-21r 19:22

W 27. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Legionovią Legionowo. Zielono-czarni pokonali rywala 2:0. Gole strzelili Michał Fidziukiewicz i Kacper Śpiewak.

Nasi piłkarze od początku sobotniego spotkania starali się przejąć inicjatywę na boisku i szybko otworzyć wynik meczu. W 11. minucie było blisko o gola dla „Stalówki”, ale w ostatniej chwili dobrze spisał się obrońca drużyny z Legionowa. Szukaliśmy swojej okazji na bramkę, lecz dobrze prezentowała się defensywa Legionovii.

W 31. minucie główkował Piotr Witasik, lecz bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Chwilę później zablokowany został strzał Michała Fidziukiewicza. W samej końcówce pierwszej połowy piłkę z linii bramkowej wybił natomiast obrońca drużyny z Legionowa.

Druga połowa rozpoczęła się jednak znakomicie dla naszego zespołu. W 51. minucie podanie w polu karnym otrzymał Fidziukiewicz. Nasz napastnik zrobił to, co do niego należy i pokonał bramkarza Legionovii! „Stalówka” objęła prowadzenie 1:0! Dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem piłkę w bramce gości umieścił Kacper Śpiewak!

„Stalówka” atakowała i miała kolejne sytuacje w tym spotkaniu. Nasi rywale również szukali okazji, aby pokonać Dawida Pietrzkiewicza, lecz wynik do ostatniego gwizdka sędziego nie uległ już zmianie.

Zielono-czarni wygrali 2:0 z Legionovią Legionowo i na tę chwilę wydostali się ze strefy spadkowej! Sobotnie spotkanie z trybun obserwowali kibice zielono-czarnych. Dziękujemy Wam za wsparcie!

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)
1:0 – Michał Fidziukiewicz 51′
2:0 – Kacper Śpiewak 61′

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka (68′ Zmorzyński), Jopek (64′ Ciepiela), Stelmach, Waszkiewicz, M. Płonka (73′ Chromiński), Śpiewak (90′ Tłuczek), Fidziukiewicz.

Legionovia Legionowo: Podleśny – Waleńcik, Zembrowski, Weremko, Zaklika, Koprowski (57′ Kluska), Podliński, Maślanka (62′ Bajdur), Koziara, Małek (71′ Trubeha), Bury (82′ Kaczorowski).

Sędzia: Mateusz Bielawski (Mysłowice).

źródło: stal1938.pl