StalStalowaWola.pl Aktualności
Nie obawiam się spotkań z byłymi drużynami
Napisał: doktor. Dnia 2020-05-02r 14:24

Na Wasze pytania odpowiada napastnik Stali Michał Fidziukiewicz.

 

Bartek Wach/Dariusz Drelich: Grałeś w Olimpii Elbląg. Co skłoniło Cię do przyjścia do Stalówki ?
– Pod koniec poprzedniego sezonu dostawałem sygnały, że Stal interesuje się moja osoba. Jak doszło do konkretnych rozmów to dogadaliśmy się dość szybko. Po rozmowie z poprzednim trenerem i dyrektorem uwierzyłem, że razem możemy osiągnąć sukces i dalej tak uważam. Bardzo podobał mi się też styl gry Stalówki. Kolejnym powodem była oczywiście powstająca nowa baza treningowa i stadion.

 

Paweł Blat: Dlaczego po przyjściu do Stali w poprzednim sezonie za kadencji trenera Wtorka, byłeś nie ukrywajmy po prostu słaby. Brakowało Ci sił i tak wyglądałaś na boisku. Jak już stery przejął trener Szydełko to po paru meczach nie ten „Fidżi.” Czy jako były gracz Olimpii Elbląg nie obawiasz się, że znają Cię na tyle dobrze, że nie będziesz w stanie ich zaskoczyć? Czy może jak – były już napastnik Stalówki – Adrian Dziubiński po przejściu do Resovii pokazał nam, że było błędem nie przytrzymanie go w klubie.
– Po przyjściu do Stalówki w okresie przygotowawczym czułem się bardzo dobrze podobnie jak większość drużyny. W sparingach też wszystko dobrze wyglądało. Byliśmy świezi, dynamiczni. Jak tylko zaczęła się liga wszystko puściło. W moim przypadku zero mocy, zero siły, zero szybkości i to niestety było widać. Chciałem pomóc drużynie, ale nie byłem po prostu wstanie tego zrobić. Po przyjściu trenera Szydełko odżywałem motorycznie z tygodnia na tydzień, ale wiadomo żeby wrócić do normalnej dyspozycji było potrzeba czasu. Cieszę się, że pod koniec sezonu się udało i mogłem pomóc drużynie. Jeśli chodzi o drugie pytanie to osobiście nie obawiam się spotkań z byłymi drużynami, a wręcz na nie czekam. Fajnie jest w takim meczu wygrać i pokazać byłym kolegom oraz ludziom z klubu, że było się w tym spotkaniu po prostu lepszym. W tamtej rundzie wygraliśmy 1-0 akurat po mojej bramce i nie miałbym nic przeciwko żeby w rewanżu też tak było.

 

Filip Ziajko: Czy grał już Pan w podobnej konfiguracji (dwóch wysokich napastników) i jak się Pan czuje w takim układzie?
– W juniorach Jagiellonii, młodej ekstraklasie, Gryfie Wejherowo czy Zagłębiu Sosnowiec tak już grałem. Taki styl na dwóch napastników nie jest mi obcy i bardzo mi odpowiada. W ustawieniu takim zawsze grałem tego „niżej”. W Stali jest tak samo i dobrze się czuje na takiej pozycji. Mam nadzieje, że granie „dwójką” przełoży się na większa ilość zdobywanych bramek.

 

pv_krupa: Jak utrzymujesz tak piękną fryzurę w tak trudnym czasie?
– Żeby mieć tak piękną fryzurę musiałem skończyć kurs barber’a i dobrze, że się udało (śmiech).

źródło: stal1938.pl
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: III liga (IV gr.) 17. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Wisła Puławy Wisła Puławy
Data spotkania: 31 października 2020, g. 13:00
Ostatni mecz: III liga (IV gr.) 15. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
2:0
Herb Stal Kraśnik Stal Kraśnik
Data spotkania: 17 października 2020, g. 14:30
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news