StalStalowaWola.pl Aktualności
Obniżka wynagrodzeń w Stali
Napisał: doktor. Dnia 2020-04-22r 18:21

Stal Stalowa Wola informuje, że cała drużyna, sztab szkoleniowy, osoby funkcyjne w tym także Rada Nadzorcza w formie pisemnej potwierdzili uczestnictwo we wprowadzonym przez Klub programie oszczędnościowym.

Podjęte działania mają na celu uchronić „Stalówkę” przed utratą płynności finansowej w czasie panującej epidemii koronawirusa. Wszyscy zgodnie podpisali stosowne oświadczenia, na mocy których wprowadzone zostały obniżki pensji od dnia 15.03.2020 r. do dnia 30.06.2020 r. w przypadku przedwczesnego zakończenia sezonu 2019/2020 lub do czasu wznowienia treningów grupowych i rozgrywek o mistrzostwo 2. ligi w sezonie 2019/2020.

 Pomimo trudnej sytuacji, która dotknęła wszystkie kluby piłkarskie Władze Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej dołożą wszelkich starań, by chronić Klub i uniknąć redukcji kadrowych oraz ograniczyć negatywne skutki epidemii koronawirusa do minimum.

„Rozmowy o pieniądzach nigdy nie należą do łatwych. Aby dojść do porozumienia potrzeba bowiem zrozumienia sytuacji z obu stron i zdania sobie sprawy, z daleko idących konsekwencji w przypadku nie wykonania pewnych działań. Wypracowaliśmy wspólnie porozumienie, wynagrodzenia miesięczne zawodników, sztabu szkoleniowego oraz osób funkcyjnych w klubie, w tym także moje zostały obniżone. Wdrożyliśmy razem system tak zwanych „widełek płacowych”, stąd też przedział obniżek waha się od 10% do 50% w zależności od wysokości zarobków.” – powiedział Wojciech Fabianowski, dyrektor sportowy Stali Stalowa Wola.

„Okazaliśmy solidarność i jedność z Klubem w tym trudnym momencie.” – mówi trener zielono-czarnych Szymon Szydełko.

 Władze Klubu pragną przekazać podziękowania na ręce Rady Drużyny reprezentującej wszystkich obecnych zawodników Stali za podjęcie rozmów i wprowadzenie zaledwie kosmetycznych zmian w ostatnim etapie wypracowywania porozumienia.

„Przed całym piłkarskim środowiskiem, a przede wszystkim przed naszym Klubem trudny czas i wszyscy muszą być gotowi na wyrzeczenia. Taka postawa całej naszej sportowej rodziny jest budująca. W trudnych momentach, idąc tylko wspólną drogą przy obustronnym zrozumieniu, możemy osiągać zamierzone cele, a także zapewnić odpowiednie funkcjonowanie Klubu.” – powiedział Wojciech Chodorek prokurent Stali Stalowa Wola.

źródło: stal1938.pl
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: III liga (IV gr.) 17. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Wisła Puławy Wisła Puławy
Data spotkania: 31 października 2020, g. 13:00
Ostatni mecz: III liga (IV gr.) 15. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
2:0
Herb Stal Kraśnik Stal Kraśnik
Data spotkania: 17 października 2020, g. 14:30
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news