StalStalowaWola.pl Aktualności
Kolejna wygrana w sparingu
Napisał: doktor. Dnia 2020-01-29r 21:12

W środę nasi piłkarze rozegrali trzecie w zimowym okresie przygotowawczym spotkanie kontrolne. Tym razem rywalem Stali była Korona II Kielce, a mecz zakończył się zwycięstwem zielono-czarnych 4:2.

Nasi zawodnicy prowadzeni przez trenera Szymona Szydełkę zimą pokonali już 1:0 Wisłę Sandomierz oraz 2:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. W środę zielono-czarni rywalizowali z liderem III ligi grupy IV, Koroną II Kielce. Wygrali 4:2.

Stal prowadzenie w tym meczu objęła w 23. minucie, kiedy to bramkarza drużyny z Kielc pokonał Tomasz Płonka. To drugi gol naszego nowego napastnika w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej strzelił bramkę w spotkaniu z Wisłą Sandomierz. Chwilę później było już 2:0. Rzut karny wykorzystał Michał Fidziukiewicz.

Nasi zawodnicy szukali kolejnych goli i po kilku minutach zdobyli kolejną bramkę. W 32. minucie było już bowiem 3:0 dla „Stalówki”. Tym razem bramkarza rywala pokonał Szymon Jopek.

W drugiej połowie również nie brakowało emocji. Co prawda piłkarze z Kielc strzelili nam dwa gole, ale i my raz pokonaliśmy bramkarza przeciwnika.Ostatecznie zatem to spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:2 naszego zespołu.

Było to trzecie spotkanie kontrolne zielono-czarnych w zimowym okresie przygotowawczym i zarazem trzecie zwycięstwo „Stalówki”.

Stal Stalowa Wola – Korona II Kielce 4:2 (3:0)
1:0 – Tomasz Płonka 23′
2:0 – Michał Fidziukiewicz (k.) 28′
3:0 – Szymon Jopek 32′
3:1 – (k.) 65′
4:1 – zawodnik testowany 70′
4:2 – 71′

Stal Stalowa Wola: Siudak (46′ Korziewicz) – Waszkiewicz (60′ Szifer), Kiercz (46′ Mroziński), Jarosz (60′ zawodnik testowany), Witasik (46′ Buczek), Zmorzyński (46′ Sobotka), Jopek (46′ Wilk), Stelmach (60′ F. Moskal), Chromiński (46′ zawodnik testowany), T. Płonka (30′ Tłuczek, 60′ Grabarz), Fidziukiewicz (46′ zawodnik testowany).

źródło: stal1938.pl