StalStalowaWola.pl Aktualności
Stal wygrywa w Niecieczy
Napisał: doktor. Dnia 2020-01-29r 21:07

Nasi piłkarze rozegrali drugie spotkanie w zimowym okresie przygotowawczym. W sobotnim sparingu rywalem Stali była drużyna z I ligi, Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Zielono-czarni mają już za sobą dwa mecze sparingowe. Najpierw 18 stycznia pokonali 1:0 Wisłę Sandomierz, a teraz ograli 2:0 drużynę Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

„Stalówka” już po pierwszej części spotkania mogła prowadzić 1:0. Po około 30 minutach gry faulowany w polu karnym gospodarzy był nowy piłkarz naszej drużyny, Adrian Szczutowski. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Krzysztof Kiercz.

W 55. minucie zielono-czarni dopięli swego i strzelili gola. Bramkarza zespołu z Fortuna I ligi pokonał Michał Płonka. 1:0 dla Stali.

Drużyna z Niecieczy do remisu mogła doprowadzić 66. minucie, ale świetnie spisał się nasz bramkarz. Matthew Korziewicz, kolejny nowy nabytek „Stalówki”, obronił bowiem rzut karny! W 71. minucie dał o sobie znać także Piotr Zmorzyński, który do Stali również dołączył zimą. Piotr strzelił gola, a nasza drużyna objęła prowadzenie 2:0.

Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. „Stalówka” rywala pokonała 2:0 i odniosła drugie zwycięstwo w drugim spotkaniu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym. W kolejnej takiej potyczce, 29 stycznia, rywalizować będziemy z Koroną II Kielce.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:0)
0:1 – Michał Płonka 55′
0:2 – Piotr Zmorzyński 71′

Stali Stalowa Wola: Pietrzkiewicz (30’ Siudak, 63’ Korziewicz) – Witasik (46’ Śpiewak), Kiercz, Mroziński (46’ Jarosz), Sobotka (46’ Zmorzyński), Jopek (46’ M. Płonka, 60′ Szifer), Stelmach, Chromiński (46’ Zawodnik Testowany), Szifer (46’ Waszkiewicz), T. Płonka (46′ Fidziukiewicz), Szczutowski (50’ Tłuczek).

źródło: stal1938.pl