StalStalowaWola.pl Aktualności
Wrócimy na właściwe tory
Napisał: doktor. Dnia 2019-11-27r 19:45

"To był mecz o sześć punktów, a nawet więcej" - mówi o spotkaniu ze Zniczem Pruszków Adam Waszkiewicz.

Wygraliśmy w szczęśliwych okolicznościach bardzo ważny mecz.
"Był to mecz o sześć, a nawet więcej punktów. Z perspektywy boiska nie licząc kilkunastu minut pierwszej połowy, to moim zdaniem kontrolowaliśmy ten mecz. W drugiej połowie zepchnęliśmy Znicz do defensywy co przełożyło się na dwie strzelone bramki i w ostateczności na trzy punkty."

W momencie, gdy przegrywaliśmy 0:1 wierzyłeś, że odwrócimy losy spotkania?
"Byłem pełen nadziei, że uda nam się zwyciężyć – tym bardziej, że z gry należała nam się minimum jedna bramka. Fajnie, że wpadły dwie po naszych składnych akcjach. Wybiegając w przyszłość wierzyłem też, że „Kali” wybroni jedenastkę. Nie mnie to oceniać, ale byłem przy tej sytuacji blisko i dla nas ten rzut karny był bardzo krzywdzący."

Co się więc stało już w doliczonym czasie gry? 
"Jestem pewny, że był to zdecydowany błąd sędziego. Nie mnie to oceniać, ale wraz z Michałem Mistrzykiem byłem bardzo blisko tej sytuacji. Wybijałem piłkę, a zawodnik Znicza kopnął Michała w nogę. Nie było więc podstaw do podyktowania „jedenastki”, a już zupełnym kuriozum było to, że zawodnik po obronionym karnym nie trafił do bramki za co sędzia przyznał rzut rożny. Byłaby zagwozdka, gdybyśmy niestety z tego rzutu rożnego stracili bramkę. Całe szczęście, że skończyło się tak, jak się skończyło. Wracając do meritum, to kuriozalna decyzja sędziego."

Po tym niesłusznie przyznanym rzucie rożnym piłka szczęśliwie trafia w poprzeczkę, a jak wiadomo szczęście sprzyja lepszym.
"Fakt – w tej ostatniej sytuacji przytrafiła nam się chwila dekoncentracji, ale oceniając mecz, może nie zdominowaliśmy rywala, ale w większości czasu mieliśmy w znacznym stopniu inicjatywę i na pewno zasłużyliśmy na te trzy punkty."

Ta udana końcówka pchnie nas do tego, aby ponownie „zapunktować” i wygrać w Wejherowie?
"Mam nadzieję, że tak będzie. Gdybyśmy wrócili z Wejherowa z pełną pulą, to będziemy zapewne żałować, że już się to kończy. Jednak jestem pewny naszej przyszłości i wszyscy bądźmy dobrej myśli, że wrócimy na właściwe tory."

źródło: stal1938.pl
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, 32. kolejka
Herb Widzew Łódź Widzew Łódź
VS
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 15 lipca 2020, g. 19:10
Ostatni mecz: II liga, 31. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
5:1
Herb Elana Toruń Elana Toruń
Data spotkania: 10 lipca 2020, g. 17:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news