StalStalowaWola.pl Aktualności
Zwycięstwo ze Zniczem!
Napisał: doktor. Dnia 2019-11-27r 19:41

W 19. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Zniczem Pruszków. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych 2:1.

Gole dla Stalówki strzelali Michał Mistrzyk i Michał Fidziukiewicz! W doliczonym czasie gry Krystian Kalinowski obronił rzut karny!

Nasze pierwsze spotkanie ze Zniczem Pruszków w tym sezonie zakończyło się porażką Stali. Zielono-czarni chcieli więc rewanżu, a trzy punkty były nam bardzo potrzebne.

Nasi piłkarze od początku spotkania ruszyli do ataku i szukali swojej okazji na gola. Goście dobrze jednak prezentowali się w defensywie i oddalali zagrożenie od własnego pola karnego. Znicz raz na jakiś czas również przedostawał się w okolice naszej „szesnastki”, lecz cały czas utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W 29. minucie minucie piłkarze Znicza zdołali już jednak pokonać naszego bramkarza. Piłkę w bramce Stali umieścił Dariusz Zjawiński, a Znicz objął prowadzenie 1:0. Tuż przed przerwą goście blisko byli drugiego gola. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Paweł Tarnowski, a po interwencji Krystiana Kalinowskiego piłka odbiła się od słupka. Chwilę wcześniej strzał Adama Waszkiewicza z dystansu został zablokowany.

Znicz ponownie groźnie zaatakował na samym początku drugiej połowy. W ostatniej chwili udało nam się jednak uchronić przed stratą gola. Następnie spotkanie się wyrównało, a zielono-czarni starali się doprowadzić do wyrównania.

To udało nam się w 75. minucie! Po rzucie rożnym bramkarza Znicza pokonał Michał Mistrzyk. To był sygnał do zdecydowanego ataku, bo już w 82. minucie objęliśmy prowadzenie! Tym razem celnym uderzeniem głową popisał się Michał Fidziukiewicz!

To nie był koniec emocji w tym meczu! Już w doliczonym czasie gry Znicz miał bowiem rzut karny! Uderzenie Macieja Machalskiego obronił jednak nasz bramkarz! Później jeszcze uratowała nas poprzeczka.

Ostatecznie jednak Stal pokonała 2:1 Znicz Pruszków i do swojego konta może dopisać trzy punkty!

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 2:1 (0:1)
0:1 – Dariusz Zjawiński 29'
1:1 – Michał Mistrzyk 75'
2:1 – Michał Fidziukiewicz 82'

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz, Michał Mistrzyk, Piotr Mroziński, Szymon Jopek, Przemysław Stelmach (70' Łukasz Pietras), Bartłomiej Ciepiela (70' Filip Wójcik), Robert Dadok, Michał Płonka (57' Michał Fidziukiewicz).

Znicz Pruszków: Piotr Misztal – Marcin Bochenek, Arkadiusz Pyrka (80' Piotr Jóźwiak), Dariusz Zjawiński, Maciej Machalski, Paweł Moskwik, Peter Drobnak, Martin Baran, Marcin Rackiewicz, Paweł Tarnowski, Karol Nojszewski.

Żółte kartki: Piotr Mroziński, Robert Dadok, Łukasz Pietras, Michał Fidziukiewicz – Paweł Moskwik, Piotr Jóźwiak.

Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).

źródło: stal1938.pl