Porażka z Resovią
Napisał: doktor. Dnia 2019-11-18r 18:08

W 18. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Resovią Rzeszów. Derbowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Resovii 3:2. Gole dla zielono-czarnych strzelili Robert Dadok i Krzysztof Kiercz.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale to piłkarze Resovii pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję. W naszej bramce znakomicie interweniował jednak Krystian Kalinowski. „Kali” kolejny raz świetnie spisał się w 27. minucie, kiedy to wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem drużyny z Rzeszowa.

Na akcje gospodarzy „Stalówka” odpowiedziała konkretnie. W 28. minucie arbiter odgwizdał rzut karny dla zielono-czarnych, który na gola zamienił Robert Dadok. Nasz pomocnik imponuje formą w ostatnich meczach.

Pod naszą bramką ponownie groźnie zrobiło się w końcówce pierwszej połowy. W bardzo dobrej okazji znalazł się Adrian Dziubiński, lecz nie zdołał zdobyć gola.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 55. minucie Resovia doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę w naszej bramce umieścił Sebastian Zalepa. Niestety, to nie był ostatni gol Resovii w tym meczu. W 60. minucie Adrian Dziubiński wyprowadził Resovię na prowadzenie, a 180 sekund później, znów po golu Dziubińskiego, było już 3:1 dla drużyny z Rzeszowa.

W 82. minucie Krzysztof Kiercz strzelił jeszcze gola dla „Stalówki”, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. Stal w stolicy Podkarpacia przegrała 2:3, a punktów szukać będzie w kolejnym spotkaniu.

Resovia Rzeszów – Stal Stalowa Wola 3:2 (0:1)
0:1 – Robert Dadok (k.) 30'
1:1 – Sebastian Zalepa 55'
2:1 – Adrian Dziubiński 60'
3:1 – Adrian Dziubiński 62'
3:2 – Krzysztof Kiercz 82'

Resovia Rzeszów: Wojciech Daniel – Rafał Mikulec, Konrad Domoń, Szymon Kaliniec, Kamil Radulj (82' Daniel Świderski), Grzegorz Płatek, Serhii Krykun (73' Radosław Adamski), Mateusz Geniec, Adrian Dziubiński, Sebastian Zalepa, Szymon Feret (80' Szymon Hajduk).

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Piotr Mroziński, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Ciepiela, Szymon Jopek (84' Kacper Śpiewak), Łukasz Pietras (64' Michał Fidziukiewicz), Robert Dadok, Michał Płonka (64' Przemysław Stelmach).

Żółte kartki: Szymon Kaliniec – Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz, Kacper Śpiewak.

Czerwona kartka: Szymon Kaliniec (75' – po dwóch żółtych kartkach).