Gramy z Lechem Poznań!
Napisał: doktor. Dnia 2019-11-05r 19:47

Wylosowano pary 1/8 finału Pucharu Polski. Stal Stalowa Wola zmierzy się z grającym w Ekstraklasie Lechem Poznań.

Gospodarzem tego spotkania będzie Stal Stal Stalowa Wola, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała po rzutach karnych GKS Katowice (po 120 minutach gry był remis 1:1).

Lech natomiast w 1/16 finału mierzył się z liderem drugiej ligi, Resovią Rzeszów i pokonał ją 4:0. W tabeli ekstraklasy Lech zajmuje aktualnie miejsce dziewiąte z dziewiętnastoma punktami zdobytymi w czternastu meczach.

Szczegółowego terminarzu jeszcze nie znamy, wiemy tylko że wszystkie mecze zostaną rozegrana w dniach od 3 do 5 grudnia 2019 roku.

Niemal dokładnie dziesięć lat temu Stal zagrała z Lechem w 1/16 finału Pucharu Polski. We wrześniu 2009 roku do Stalowej Woli poznaniacy przyjechali jako przyszli mistrzowie Polski (Lech wywalczył ten tytuł w sezonie 2009/2010), a w ich składzie grali między innymi Robert Lewandowski, Bartosz Bosacki oraz Sławomir Peszko. Sensacyjnie po rzutach karnych wygrał wówczas zespół z Podkarpacia.

Po 120 minutach był remis 0:0, a goście kończyli mecz w dziewiątkę. Pod koniec drugiej części dogrywki czerwone kartki dostali Sławomir Peszko i Seweryn Gancarczyk. Bramkarz Stali, Tomasz Wietecha, obronił wówczas dwie jedenastki wykonywane przez Dimitrije Injaca oraz Ivana Durdevicia.