StalStalowaWola.pl Aktualności
Mamy awans!
Napisał: doktor. Dnia 2019-10-30r 17:04

W spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski Stalówka zmierzyła się z GKS-em Katowice. Losy awansu do kolejnej rundy rozstrzygnął konkurs rzutów karnych! Lepiej wykonywali je zawodnicy Stali!

Środowe spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla naszej drużyny. Już w 9. minucie nasz zespół objął prowadzenie po tym, jak bramkarza katowiczan po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Krzysztof Kiercz!

Zawodnicy GKS-u szybko starali się odpowiedzieć na tego gola, ale byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie, a uderzenia na bramkę albo bronił Krystian Kalinowski, albo były one niecelne. Od 23. minuty „Stalówka” mogła prowadzić już 2:0, lecz zabrakło nam nieco szczęścia pod bramką przeciwnika.

Podobnie było i w 36. minucie. Na uderzenie zdecydował się Michał Płonka, a słupek uratował GKS przed stratą gola! Było blisko…

Druga część meczu długo również toczyła się po myśli zielono-czarnych. Staraliśmy się trzymać katowiczan daleko od naszej bramki, a i sami szukaliśmy okazji na gola. W 63. minucie rywal zdołał nas jednak zaskoczyć. Naszego bramkarza pokonał Marcin Urynowicz.

Po doprowadzeniu do remisu goście śmielej ruszyli do ataku, a pod naszą bramką momentami robiło się groźnie. Ostatecznie jednak do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie. Sędzia tym samym zarządził dogrywkę, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. O wszystkim zadecydował więc konkurs rzutów karnych!

Serię „jedenastek” lepiej wykonywali nasi piłkarze, którzy zwyciężyli w niej 4:3! To „Stalówka” awansowała zatem do 1/8 finału Pucharu Polski!

Losowanie par kolejnej rundy odbędzie się 5 listopada 2019 roku.

Stal Stalowa Wola – GKS Katowice 1:1  (1:0, 1:1), rzuty karne: 4:3
1:0 – Krzysztof Kiercz 9'
1:1 – Marcin Urynowicz 63'