Pechowa porażka z Widzewem
Napisał: doktor. Dnia 2019-10-27r 09:28

W 15. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Widzewem Łódź. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych 0:1.

Na mecz z Widzewem Łódź nie trzeba było nikogo specjalnie mobilizować. To wielka marka w Polsce, m.in. czterokrotny mistrz Polski. Łodzianie już tuż po rozpoczęciu spotkania groźnie zaatakowali, lecz zielono-czarni byli czujni w defensywie.

Na ataki Widzewa Stal odpowiedziała w 16. minucie. Wtedy to mocno zapachniało golem dla naszego zespołu. Po sporym zamieszaniu bliski wpisania się na listę strzelców był Piotr Mroziński, a następnie łodzianie w ostatniej chwili wybili piłkę. Wynik niestety nie uległ jednak zmianie.

W kolejnych minutach spotkanie było wyrównane, a swojej szansy szukali raz jedni, raz drudzy. Cały czas musieliśmy jednak być bardzo czujni w defensywie, bo akcje Widzewa były naprawdę groźne. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Widzew zaatakował po zmianie stron, lecz nasza drużyna pewnie spisywała się w obronie. Nie znaczy to jednak, że zielono-czarni nie mieli swoich okazji. W 66. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie główkował Michał Płonka. Kilka minut później w odpowiedzi niecelnie przymierzył jeden z zawodników Widzewa.

Gdy wydawało się, że w sobotę w Boguchwale gole nie padną i spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, to w samej końcówce, w 88. minucie, piłkę do naszej bramki skierował Rafał Wolsztyński. Widzew ostatecznie naszą „Stalówkę” pokonał 1:0.

Punktów będziemy musieli zatem szukać w kolejnej potyczce ligowej, ale wcześniej przed nami spotkanie w Pucharze Polski. W 1/16 finału tych rozgrywek 30 października o godzinie 13:00 zmierzymy się z GKS-em Katowice. Co ciekawe, w 16. kolejce II ligi również naszym rywalem będą katowiczanie. Ten mecz odbędzie się 2 listopada o godzinie 17:00 w Katowicach.

Stal Stalowa Wola – Widzew Łódź 0:1 (0:0)
0:1 – Rafał Wolsztyński 88′

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka, Piotr Witasik, Piotr Mroziński, Bartłomiej Ciepiela (64′ Szymon Jopek), Michał Płonka (79′ Michał Mistrzyk), Przemysław Stelmach, Robert Dadok, Michał Fidziukiewicz (64′ Łukasz Zjawiński).

Widzew Łódź: Wojciech Pawłowski – Łukasz Turzyniecki, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas, Daniel Mąka (67′ Christopher Mandiangu), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń (80′ Adam Radwański), Konrad Gutowski (90+1′ Marcel Pięczek), Przemysław Kita (82′ Rafał Wolsztyński), Marcin Robak.

Żółte kartki: Bartosz Sobotka, Bartłomiej Ciepiela, Przemysław Stelmach – Przemysław Kita, Kornel Kordas.

Sędzia: Marek Śliwa (Pińczów).

źródło: stal1938.pl