StalStalowaWola.pl Aktualności
Mecze domowe nadal w Boguchwale
Napisał: doktor. Dnia 2019-10-15r 19:51

Spotkanie 1/16 Pucharu Polski pomiędzy Stalą Stalowa Wola, a GKS-em Katowice odbędzie się w środę (30 października). Gospodarzem będzie Stal, ale mecz zostanie rozegrany na stadionie Izolatora w Boguchwale.

Na Izo Arenie na pewno nie zasiądą kibice gości. "Taką opinię wydała policja, my się do niech przychylamy" - powiedział nam prezes Stali Stalowa Wola, Mateusz Nowak. "GKS chciał przyjechać na ten mecz w sile około 500 kibiców, sektor gości może ich pomieścić 47" - dodał.

Wciąż nie wiadomo natomiast, kiedy Stal zacznie rozgrywać mecze na remontowanym stadionie przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli. W tej chwili podopieczni Szymona Szydełki niemal wszystkie swoje mecze w drugiej lidze rozgrywają na wyjeździe, co z całą pewnością nie wpływa dobrze na osiągane przez nich wyniki.

"Do końca rundy pozostało już niewiele spotkań, więc nie sądzę, aby udało się dokończyć przebudowę stadionu do tego momentu" - powiedział Mateusz Nowak.

Wcześniej zakładano, iż otwarcie stadionu nastąpi podczas meczu z Widzewem Łódź. Ten ma się odbyć już niedługo, bo 26. października. Wiemy już jednak na pewno, że nie zostanie on rozegrany w Stalowej Woli.

"Mecz ten odbędzie się na boisku Izolatora w Boguchwale" - dodaje prezes Stali.

W tym sezonie Stal rozegrała już trzynaście spotkań, spośród których gospodarzem była zaledwie czterokrotnie. Zdecydowana większość meczów została rozegrana na wyjazdach, choć i te w których podejmowała swoich przeciwników były rozgrywane w Boguchwale.

Co ciekawe, żadne z trzech zwycięstw osiągniętych w obecnym sezonie nie zostało osiągnięte w Boguchwale. Stal w lidze wygrywała a Elblągu z Olimipią 1:0 w Legionowie z Legionovią 1:0 i w Krakowie z Garbarnią 3:1. W pierwszej rundzie Pucharu Polski natomiast w Policach pokonała Chemika 4:0.

Rozgrywając mecze na stadionie Izolatora w obecnych rozgrywkach wiodło się stalowowolanom bardzo słabo. Z czterech takich spotkań w zaledwie jednym potrafili nie przegrać - zremisowali wówczas bezbramkowo z Gryfem Wejherowo. Poza tym rezultatem ponosili same porażki. 1:4 z Resovią Rzeszów, 0:1 z Błękitnymi Stargard oraz 1:3 z Górnikiem Łęczna w trenerskim debiucie Szymona Szydełki.

Do końca obecnej rundy Stal czeka jeszcze siedem spotkań ligowych oraz jedno pucharowe, z czego łącznie cztery mecze ma ona rozegrać w roli gospodarza.

Będą to kolejno mecze z:
- Widzewem Łódź - liga, 26 października
- GKS-em Katowice - Puchar Polski, 30 października
- Pogonią Siedlce - liga, 9/10 listopada
- Zniczem Pruszków - liga, 23/24 listopada

źródło: echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, 21. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Bytovia Bytów Bytovia Bytów
Data spotkania: 29 lutego/1 marca 2020
Ostatni mecz: Puchar Polski, 1/8 finału
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
0:2
Herb Lech Poznań Lech Poznań
Data spotkania: 4 grudnia 2019, g. 12:15 w Boguchwale
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news