StalStalowaWola.pl Aktualności
Jest bardzo duży głód piłki
Napisał: doktor. Dnia 2019-10-15r 19:44

22-letni Filip Wójcik w meczu z Błękitnymi Stargard odniósł kontuzję, która na dłuższy czas wyeliminowała go z gry. Nasz pomocnik wraca już do pełnej dyspozycji i chce pomóc kolegom z drużyny w walce o ligowe punkty.

Artur Długosz: Wracasz do gry po kontuzji. Czy z twoim zdrowiem już wszystko jest w porządku i co dokładnie ci dolegało?
Filip Wójcik: "W trakcie meczu z Błękitnymi Stargard spadłem na plecy i poczułem bardzo duży ból w okolicy brzucha. Okazało się, że jest to naderwanie mięśnia prostego brzucha plus jeszcze jakieś inne naderwania związane z brzuchem. Rehabilitowałem się dwa tygodnie w Łodzi. Ogólnie pauzowałem miesiąc. Teraz jestem od kilkunastu dni w treningu i powoli odbudowuję formę. Na pewno straciłem trochę zdrowia, ale wszedłem już na 20 minut w meczu z Lechem II Poznań, zagrałem w spotkaniu rezerw Stali przez 90 minut. Myślę, że będzie coraz lepiej i powoli będę wracał do optymalnej dyspozycji."

Ile potrzebujesz czasu aby poczuć, że jesteś już gotowy na 90 minut rywalizacji?
"Myślę, że nie potrzebuję dużo czasu. Teraz już zagrałem całe 90 minut w spotkaniu rezerw. Czułem się nieźle. Fakt, że to IV liga, ale wybiegałem co miałem wybiegać. Myślę, że od następnego tygodnia już będę do dyspozycji trenera i to jego decyzja, czy da mi szansę od pierwszej minuty, czy wejdę z ławki."

Jest głód piłki?
"Jest bardzo duży głód piłki. Trudno jest z boku patrzeć na mecze kolegów. Co weekend czy w trakcie tygodnia mocno im kibicowałem. Brakuje mi tej gry o punty."

Drużyna cie potrzebuje, bo zajmujemy miejsce w dolnej części tabeli.
"To też jest motywujące, żeby pomóc chłopakom i zdobywać te punkty, bo każdy wie jaka jest nasza sytuacja."

Porażka w Polkowicach mogła wam trochę podciąć skrzydła – tym bardziej, że przytrafiła się po serii dobrych meczów.
"W Polkowicach niestety nie udało się. Mieliśmy dwie dobre sytuacje na początku meczu, ale to nie zmienia faktu, że drużyna z Polkowic zasłużenie wygrała ten mecz, ponieważ była zespołem zdecydowanie lepszym."

Przed wami teraz wyjazd na mecz do Elany Toruń, a następnie spotkanie z Widzewem Łódź.
"Mamy tę rundę bardzo ciężką ze względu na te wyjazdy i musimy zbierać punkty – najwięcej ile się tylko da. Czy to remis, czy trzy punkty – musimy je łapać, bo potem będzie nam łatwiej w tych spotkaniach u siebie."

źródło: stal1938.pl
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, 21. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Bytovia Bytów Bytovia Bytów
Data spotkania: 29 lutego/1 marca 2020
Ostatni mecz: Puchar Polski, 1/8 finału
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
0:2
Herb Lech Poznań Lech Poznań
Data spotkania: 4 grudnia 2019, g. 12:15 w Boguchwale
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news