StalStalowaWola.pl Aktualności
Wygrana w Krakowie!
Napisał: doktor. Dnia 2019-09-28r 18:47

W 11. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Zielono-czarni wygrali to spotkanie 3:1!

To dobry tydzień dla Stali. Najpierw bardzo cenne i ważne zwycięstwo w Legionowie z miejscową Legionovią (1:0). Potem efektowny triumf w Pucharze Polski z Chemikiem Police (4:0), a teraz kolejna wygrana w rozgrywkach II ligi. W sobotę nasi piłkarze pokonali 3:1 Garbarnię Kraków.

Kibice Stali po raz pierwszy w tym meczu okazję do radości mieli w 22. minucie meczu. Wtedy to do piłki podszedł Bartosz Sobotka. Kapitan naszego zespołu oddał świetny strzał z rzutu wolnego, po którym futbolówka wpadła do bramki. „Stalówka” objęła prowadzenie i szybko chciała je podwyższyć. Musieliśmy być jednak czujni w defensywie, bo w 27. minucie ładny strzał na naszą bramkę oddał jeden z zawodników gospodarzy. Dobrze między słupkami spisał się jednak Krystian Kalinowski. Podobnie było i w 33. minucie, gdy „Kali” znów uchronił nas przed stratą gola.

Kilka minut później naszemu bramkarzowi pomógł jeszcze Piotr Witasik, który zablokował piłkę lecącą do bramki. W samej końcówce tej odsłony spotkania Stal zadała kolejny cios. Bramkarza gospodarzy pokonał Bartłomiej Ciepiela! Na przerwę do szatni zeszliśmy prowadząc 2:0.

W 56. minucie gospodarze zmniejszyli prowadzenie zielono-czarnych, a piłkę w bramce Stali umieścił Krzysztof Szewczyk. Odpowiedź naszego zespołu była jednak najlepsza z możliwych. Od 70. minuty znów mieliśmy bowiem dwa gole przewagi. Świetna akcja Roberta Dadoka, uderzenie Adama Waszkiewicza i 3:1 dla naszej drużyny!

Więcej goli w sobotnim spotkaniu już nie padło. „Stalówka” rywala pokonała 3:1 i do swojego dorobku dopisała kolejne trzy punkty. Czekamy na następne zwycięstwa zielono-czarnych. W 12. kolejce zmierzymy się we Wronkach z Lechem II Poznań (6 października, godzina 12:00).

Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 1:3 (0:2)
0:1 – Bartosz Sobotka 22'
0:2 – Bartłomiej Ciepiela 45'
1:2 – Krzysztof Szewczyk 56'
1:3 – Adam Waszkiewicz 70'

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł – Jakub Kowalski, Kamil Kuczak, Mateusz Duda, Bartłomiej Mruk, Grzegorz Marszalik, Krzysztof Szewczyk (84′ Kamil Włodyka), Marek Masiuda, Tomasz Kołbon, Kamil Słoma (79′ Mateusz Wyjadłowski), Michał Feliks (46′ Rafał Surmiak).

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka, Piotr Witasik – Bartłomiej Ciepiela (75′ Michał Mistrzyk), Łukasz Pietras (67′ Szymon Jopek), Przemysław Stelmach, Robert Dadok (78′ Rafał Michalik) – Łukasz Zjawiński (71′ Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Marek Masiuda – Bartłomiej Ciepiela, Piotr Witasik.

Sędzia: Mateusz Bielawski (Mysłowice).

źródło: stal1938.pl