Gramy dalej!
Napisał: doktor. Dnia 2019-09-25r 21:39

W I rundzie Totolotek Pucharu Polski Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Chemikiem Police. Zielono-czarni pokonali rywala 4:0 (2:0) i zagrają w 1/16 finałowych rozgrywek!

Chemik Police to drużyna, która na co dzień występuję w III lidze grupie 2. Los chciał, że 1/32 Totolotek Pucharu Polski trafiła na „Stalówkę”. Dla zielono-czarnych był to bardzo daleki wyjazd, ale zakończony sukcesem.

Początek meczu to zdecydowana ofensywa naszego zespołu. Chwilę po rozpoczęciu spotkania w dobrej sytuacji znalazł się Michał Fidziukiewicz, lecz nie zdołał jej wykorzystać. „Fiudziu” zrehabilitował się jednak w 9. minucie. Precyzyjne uderzenie naszego napastnika i 1:0 dla „Stalówki”. Gospodarze starali się odpowiedzieć po uderzeniu z dystansu, lecz Łukasz Konefał nie dał się zaskoczyć.

Rozdrażniona Stal w 18. minucie podwyższyła na 2:0 – Rafał Michalik w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w bramce III-ligowca. W kolejnych minutach zielono-czarni kontrolowali losy potyczki, ale i sami dążyli do podwyższenia prowadzenia. Na przerwę do szatni zawodnicy obu drużyn udali się jednak przy dwubramkowym prowadzeniu naszej drużyny.

Na samym początku drugiej połowy szczęście nam dopisało. Po zagraniu Bartosza Ławy z rzutu wolnego piłka trafiła w naszą poprzeczkę. Gospodarze ruszyli do ataku, ale nasz zespół dobrze bronił dostępu do bramki Stali. Blisko podwyższenia wyniku byliśmy natomiast w 63. minucie. W polu karnym Chemika strzelał Piotr Mroziński, lecz nieznacznie się pomylił.

W 77. minucie strzeliliśmy trzeciego gola i tym samym stało się jasne, że to „Stalówka” zagra w kolejnej rundzie Totolotek Pucharu Polski. Po podaniu Bartłomieja Ciepieli okazję wykorzystał Fidziukiewicz. Nasz napastnik zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W samej końcówce meczu Bartłomiej Ciepiela do asysty dołożył także gola i ustalił wynik meczu na 4:0 dla „Stalówki”!

Zielono-czarni odnieśli okazałe zwycięstwo i w dobrych humorach będą wracać do Stalowej Woli. Teraz czekamy już na kolejne spotkanie ligowe (z Garbarnią Kraków, 28 września godz. 15:30) i na następnego rywala w Totolotek Pucharze Polski.

Chemik Police – Stal Stalowa Wola 0:4 (0:2)
0:1 – Michał Fidziukiewicz 9′
0:2 – Rafał Michalik 18′
0:3 – Michał Fidziukiewicz 77′
0:4 – Bartłomiej Ciepiela 90 +3′

Chemik Police: Oskar Rechtziegel – Paweł Szewczykowski, Adam Wiejkuć, Jarosław Jóźwiak (78′ Sebastian Rudnik), Mateusz Kowalczyk (46′ Bartosz Ława), Andrij Protasenko, Szymon Kapelusz (33′ Krystian Peda) , Paweł Odlanicki-Poczobut, Oskar Klimkowicz, Mariusz Bedliński, Jakub Sobecki.

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Michał Mistrzyk, Kacper Śpiewak, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz (59′ Piotr Witasik), Rafał Michalik – Piotr Mroziński, Szymon Jopek, Przemysław Stelmach (57′ Łukasz Pietras) – Robert Dadok (46′ Bartłomiej Ciepiela), Michał Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Jarosław Jóźwiak, Adam Wiejkuć – Przemysław Stelmach, Szymon Jopek, Michał Mistrzyk, Łukasz Pietras, Piotr Witasik.

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).

źródło: stal1938.pl