StalStalowaWola.pl Aktualności
Wygrana w Legionowie!
Napisał: doktor. Dnia 2019-09-22r 10:02

W 10. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się ze Legionovią Legionowo. Zielono-czarni po golu w samej końcówce wygrali to spotkanie 1:0!

Mecz w Legionowie był niesłychanie ważny dla obu drużyn. Nim jednak zaczęło się to spotkanie, to na rozgrzewce kontuzji doznał Michał Płonka. Zastąpić musiał go Łukasz Pietras.

Od pierwszych minut sobotniego meczu zielono-czarni ruszyli do ataku. Strzały na bramkę gospodarzy oddawali Łukasz Zjawiński czy Piotr Mroziński. Piłka nie chciała jednak wpaść do siatki, a wraz z upływem kolejnych minut mecz się wyrównał.

W pierwszej połowie zbyt wielu dogodnych sytuacji strzeleckich – czy to z jednej, czy z drugiej strony – nie było. Ta część potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy nie był udany dla naszego zespołu. W 50. minucie fantastycznie spisał się nasz bramkarz. Krystian Kalinowski świetnie obronił uderzenie rywala, a chwilę później uratowała nas poprzeczka. Cztery minuty później znów szczęście dopisało Stali i pomógł nam słupek. To był prawdziwy szturm gospodarzy na naszą bramkę.

„Stalówka” przetrwała napór Legionovii i niemal po godzinie gry sama była blisko objęcia prowadzenia. Strzał Roberta Dadoka znakomicie obronił jednak Paweł Błesznowski. Następnie swojej okazji na szczęście nie wykorzystali gospodarze. Później piłki w bramce Legionovii nie zdołał umieścić natomiast Michał Fidziukiewicz.

W końcu jednak zielono-czarni pokonali bramkarza Legionovii Legionowo! W 89. minucie jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Piotr Witasik i to on zapewnił naszemu zespołowi jakże cenne trzy punkty! „Stalówka” wygrała w Legionowie 1:0 i do Stalowej Woli wrócimy w zdecydowanie lepszych humorach. W następnym meczu zmierzymy się z Garbarnią Kraków.

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
0:1 – Piotr Witasik 89'

Legionovia Legionowo: Paweł Błesznowski – Rafał Zembrowski, Jonatan Straus, Eryk Więdłocha, Karol Podliński (72′ Arkadiusz Gajewski), Piotr Maślanka, Patryk Koziara, Luka Janković (72′ Mateusz Małek), Stanisław Wawrzynowicz, Bartosz Gołaszewski (75′ Daniel Pietraszkiewicz), Daniel Choroś.

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka, Piotr Witasik – Bartłomiej Ciepiela (74′ Szymon Jopek), Łukasz Pietras (57′ Przemysław Stelmach), Piotr Mroziński, Robert Dadok (61′ Rafał Michalik) – Łukasz Zjawiński (69′ Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Piotr Maślanka – Szymon Jarosz, Piotr Witasik.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

źródło: stal1938.pl