StalStalowaWola.pl Aktualności
Wiemy już, co należy poprawić
Napisał: doktor. Dnia 2019-09-06r 20:16

Stal Stalowa Wola w weekend rozegra kolejne spotkanie. Przeciwnikiem stalowowolan będzie Skra Częstochowa.

Klub ten zajmuje pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli drugiej ligi i ma trzy punkty przewagi nad Stalą. Między dwiema ekipami znajduje się jeszcze Górnik Polkowice, który traci do bezpiecznej lokaty dwa punkty. Jeśli jednak straci punkty, a Stal pokona Skrę, to ekipa z Podkarpacia wreszcie wydostanie się ona ze strefy spadkowej.

"Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ pomogłoby nam oczyścić głowy, podchodzić do kolejnych meczów z większym spokojem. Samo utrzymanie nie jest jednak dla nas głównym celem na ten sezon. Uważam, że stać nas na zajęcie naprawdę dobrego miejsca, w górnej połówce tabeli" - powiedział nam Szymon Szydełko, nowy trener Stali Stalowa Wola.

Spotkanie w Częstochowie będzie dla niego drugim meczem, w którym poprowadzi zespół Stali. W jego debiucie w tym klubie doznał porażki - w Boguchwale lepszy był Górnik Łęczna, który zwyciężył 3:1.

Stal przed przyjściem Szydełki w sześciu spotkaniach raz wygrała, raz zremisowała i przegrała czterokrotnie. W szóstej kolejce, już bez Pawła Wtorka, a z samym Czesławem Palikiem, wygrała jedyne jak dotąd spotkanie w tym sezonie. W Elblągu po golu Michała Fidziukiewicza pokonała 1:0 miejscową Olimpię.

"Robimy wszystko, żeby zespół wróci na odpowiednie tory. Mam nadzieję, że nie trzeba czekać aż do zimy i do ewentualnych wzmocnień, żeby znowu zacząć dobrze grać i zajmować bezpieczne miejsce w tabeli" - powiedział nam Szymon Szydełko.

Szymon Szydełko przed kilkoma dniami został nowym pierwszym trenerem w Stali Stalowa Wola. Po kilku pierwszych treningach w nowym klubie ma on pozytywne zdanie zarówno na temat piłkarzy, którymi dysponuje, jak i klubu, w którym przyszło mu pracować.

"Jeśli chodzi o organizację pracy w Stali, jako klubu, to wszystko jest bardzo dobrze i stoi na wysokim poziomie. Piłkarze, jakimi dysponujemy, również mają bardzo duże umiejętności indywidualne. Nie ma potrzeby wzmacniać się na siłę nowymi zawodnikami. Na każdej pozycji mamy przynajmniej jednego bardzo dobrego piłkarza" - dodał.

Trener jest przekonany, że udało się już odnaleźć największy problem, który sprawiał, że gra Stali nie wyglądało dotychczas odpowiednio dobrze.

"Chodziło przede wszystkim o zachowanie balansu między obroną, a atakiem. O organizację gry, płynne przechodzenie od jednego elementu do drugiego. Stąd często brała się nasza nieskuteczność, przez to również pojawiały się nasze błędy w defensywie. Jest też kilka kwestii motorycznych, bo to nie przypadek, że często Stal potrafiła dobrze zagrać w jednej połowie, a w drugiej wyglądała dużo gorzej. Jak w meczu z Górnikiem Łęczna. Wiemy już, co należy poprawić, gdzie są błędy, a teraz będziemy robili wszystko, by je wyeliminować. Jestem przekonany znaleźliśmy na to sposób" - powiedział trener Szydełko.

Jego pierwszy mecz wyjazdowy w roli trenera Stali Stalowa Wola odbędzie się w tę sobotę, siódmego września. Początek zmagań ze Skrą Częstochowa zaplanowano na godzinę 16.

źródło: echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, 23. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Olimpia Elbląg Olimpia Elbląg
Data spotkania: 3 czerwca 2020, g. --:--
Ostatni mecz: II liga, 22. kolejka
Herb Błękitni Stargard Błękitni Stargard
0:0
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 7 marca 2020, g. 13:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news