Wysoka porażka w Bytowie
Napisał: doktor. Dnia 2019-08-18r 18:57

Stal Stalowa Wola doznała kolejnej wysokiej porażki, tym razem w Bytowie przegrała z miejscową Bytovią 1:4.

Bytovia Bytów w poprzednim sezonie grała w Fortuna I lidze. W sobotę przyszło się jej się jednak zmierzyć w II-ligowych rozgrywkach z naszą „Stalówką”. Zielono-czarni od początku meczu starali się rozgrywać piłkę i stwarzać sytuacje pod bramką przeciwnika, ale to Bytovia w większości strzelała gola. Gospodarze już w 11. minucie objęli prowadzenie. Najpierw dośrodkowanie w nasze pole karne, a później piłka znalazła się w bramce po uderzeniu Krzysztofa Bąka.

Nieco ponad dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem naszego bramkarza pokonał Norbert Hołtyn. Tuż przed przerwą gospodarze jeszcze podwyższyli swoje prowadzenie. Rzut karny wykorzystał bowiem Daniel Feruga.

W 52. minucie nasi zawodnicy odpowiedzieli na gole Bytovii Bytów. Po akcji Roberta Dadoka do piłki doszedł Filip Wójcik i pokonał bramkarza gospodarzy. Po zdobyciu gola zielono-czarni ruszyli do ataku, lecz ponownie w naszym zespole szwankowała skuteczność. A Bytovia znów wykorzystała swoją szansę i 65. minucie strzeliła swojego czwartego gola. Tym razem Łukasza Konefała pokonał Karol Czubak.

To była już ostatnia bramka w tym spotkaniu. Stal mecz kończyła natomiast w dziesiątkę, bo w 66. minucie po dwóch żółtych kartkach boisko opuścił Kacper Śpiewak. Bytovia Bytów ostatecznie pokonała naszą „Stalówkę” 4:1.

Bytovia Bytów – Stal Stalowa Wola 4:1 (3:0)
1:0 – Krzysztof Bąk 11′
2:0 – Norbert Hołtyn 22′
3:0 – Daniel Feruga (k.) 45′
3:1 – Filip Wójcik 52′
4:1 – Karol Czubak 65′

Bytovia Bytów: Bartosz Ryngwelski – Deleu, Krzysztof Bąk, Kacper Kawula, Michał Rutkowski, Łukasz Wasiak (56′ Adrian Bielawski), Przemysław Lech, Daniel Feruga, Adrian Kwiatkowski (83′ Patryk Wolski), Karol Czubak, Norbert Hołtyn.

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Przemysław Stelmach, Szymon Jarosz, Kacper Śpiewak, Michał Mistrzyk, Piotr Mroziński, Filip Wójcik (68′ Łukasz Pietras), Robert Dadok (76` Bartłomiej Ciepiela), Michał Płonka (76. Szymon Jopek), Łukasz Zjawiński (76. Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Michał Rutkowski – Kacper Śpiewak, Piotr Mroziński, Łukasz Pietras, Łukasz Konefał.

Czerwona kartka: Kacper Śpiewak – po dwóch żółtych (66 minuta).

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Zielono-czarni w kolejnym spotkaniu, już w środę 21 sierpnia, zmierzą się z Błękitnymi Stargard.

źródło: stal1938.pl