StalStalowaWola.pl Aktualności
Okres przygotowawczy przebiegł dobrze
Napisał: doktor. Dnia 2019-07-25r 08:30

Piłkarze Stali Stalowa Wola są już na ostatniej prostej przed wkrótce rozpoczynającym się nowym sezonem II-ligowych rozgrywek.

"Przygotowujemy się bezpośrednio do meczu z Resovią Rzeszów" – mówi trener zielono-czarnych, Paweł Wtorek.

Wartościowe sparingi Stali

Letni okres przygotowawczy praktycznie dobiega już końca. "Jesteśmy już na ostatnim etapie. Przygotowujemy się bezpośrednio do meczu z Resovią Rzeszów. Myślę, że okres przygotowawczy przebiegł dobrze. W miarę szybko zebraliśmy kadrę drużyny, którą będziemy dysponować. Najważniejsza rzecz, że obyło się bez jakichś większych kontuzji. To jest największym pozytywem" – mówi trener naszej drużyny.

Zielono-czarni w meczach kontrolnych zmierzyli się m.in. z 12-krotnym mistrzem Grecji – AEK Ateny oraz Hapoelem Katamon Jerusalem FC. "Na pewno wartościowe były sparingi, które rozegraliśmy – szczególnie z drużynami zagranicznymi. To był dla nas duży sprawdzian – i organizacyjnie, i sportowo, jak i szkoleniowo. To na pewno wniesie sporo do naszego bagażu doświadczenia" – komentuje Paweł Wtorek.

Kapitan Stali przyznaje, że latem zielono-czarni ciężko pracowali. "Okres przygotowawczy jak to zwykle bywa – jest bardzo ciężki. Treningi są intensywne. Wszyscy, którzy znają trenera Wtorka wiedzą, że przelewek nie ma. Myślę, że zrealizowaliśmy cały plan, jaki trener nam nakreślił. Czekamy na spotkanie z Resovią" – dodaje nasz obrońca.

Przed Stalą już w pierwszej kolejce ciekawe i wymagające spotkanie. "Trzeba podkreślić, że Resovia dokonała znaczących wzmocnień, moim zdaniem bardzo mądrych. Będzie to bardzo trudny przeciwnik, ale jedno na pewno się nie zmieni – ta drużyna od zawsze miała charakter i trzeba się przygotować naprawdę na ciężką walkę. Przygotowanie mentalne i podjęcie walki z przeciwnikiem będzie najważniejsze" – podkreśla Paweł Wtorek.

 

Liga wszystko zweryfikuje

Przed naszym zespołem długi i wymagający sezon. "Musimy znać swoje miejsce w szeregu, ale na pewno w każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo, walczyć o trzy punkty. Rozgrywki ligowe zweryfikują nasz poziom, umiejętności oraz cel, o który będziemy grać w tej lidze" – zaznacza szkoleniowiec „Stalówki”.

"To, jak będziemy grali, zależy od przeciwnika. Będzie to uzależnione od rywala, z którym przyjdzie nam się zmierzyć, jak i od dyspozycji zawodników" – dodaje.

 

Resovia na początek

27 lipca o godzinie 17:00 „Stalówka” w pierwszym meczu nowego sezonu zmierzy się w Boguchwale z Resovią Rzeszów. "Niecierpliwie czekamy na pierwszy mecz. Wiadomo, że napięcie rośnie z każdym dniem – to w końcu są derby" – zaznacza Bartosz Sobotka.

Wszystkich sympatyków naszej „Stalówki” serdecznie zapraszamy na mecz inaugurujący rozgrywki o Mistrzostwo II Ligi w sezonie 2019/2020.

Bilety w cenie: normalny - 10 zł
kobiety oraz dzieci w wieku 8-15 lat - 5 zł
dzieci poniżej 8. roku życia wstęp bezpłatny

Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 lipca 2019 r. o godzinie 17:00 na Stadion Izo Arena w Boguchwale.

źródło: stal1938.pl
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, 21. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Bytovia Bytów Bytovia Bytów
Data spotkania: 29 lutego/1 marca 2020
Ostatni mecz: Puchar Polski, 1/8 finału
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
0:2
Herb Lech Poznań Lech Poznań
Data spotkania: 4 grudnia 2019, g. 12:15 w Boguchwale
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news