StalStalowaWola.pl Aktualności
Ciężko pracujemy
Napisał: doktor. Dnia 2019-07-15r 08:53

Michał Płonka to jeden z nowych piłkarzy Stali Stalowa Wola. "Ciężko pracujemy, ale mimo tego każdy ma dobry humor" - mówi pomocnik.

Jakie wrażenia po dotychczasowym pobycie w Stalowej Woli ?
– Teraz, jak wiemy, mamy okres przygotowawczy. W każdej drużynie jest to najcięższy czas, gdyż trzeba się odpowiednio przygotować do trudnego sezonu. Trenujemy, gramy sparingi i czekamy na początek rozgrywek ligowych.

Trafiłeś do Stali i znów masz okazję grać z Bartkiem Sobotką, z którym występowałeś w Rozwoju Katowice. Ta znajomość pomogła Ci w decyzji ?
– Nie ukrywam, że rozmawiałem z Bartkiem. Zainteresowanie moją osobą było jednak już pół roku wcześniej kiedy to grudniu rozmawiałem z trenerem Wtorkiem. Oczywiście teraz były jakieś inne oferty, ale Stal była najbardziej konkretna i zdecydowałem się na grę tutaj.

Jaki sektor boiska najbardziej Ci odpowiada?
– Zdecydowanie środek pola – pozycja głównie 8 i 10. Tam czuję się najlepiej.

Jaka jest atmosfera w drużynie i jakie cele stawiasz sobie w tym nadchodzącym sezonie?
– Atmosfera bardzo dobra. Wiadomo, że ciężko pracujemy, ale mimo tego każdy ma dobry humor. Nie wybiegam też bardzo do przodu. Skupiam się na pierwszym spotkaniu z Resovią i chcę się do niego przygotować jak najlepiej, gdyż każdy najbliższy mecz jest dla mnie najważniejszy.

Urodziłeś się w Knurowie – w mieście, które większość kibiców ze Stalowej Woli kojarzy pozytywnie, gdyż w sezonie 1987/88, po zwycięskich meczach barażowych z ówczesnym Górnikiem po raz pierwszy zagościła w Stalowej Woli najwyższa klasa rozgrywkowa.
– Zgadza się. Urodziłem się w Knurowie jednak pochodzę z małej miejscowości – z Chudówa, Nawet nie wiedziałem, że tak było. To nie moje czasy, ale oczywiście nadrobię zaległości i prześledzę historię. I niech to będzie dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem.

źródło: stal1938.pl / Krzysztof Nowaliński
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, 21. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Bytovia Bytów Bytovia Bytów
Data spotkania: 29 lutego/1 marca 2020
Ostatni mecz: Puchar Polski, 1/8 finału
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
0:2
Herb Lech Poznań Lech Poznań
Data spotkania: 4 grudnia 2019, g. 12:15 w Boguchwale
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news