Stal pokonała Olimpię Elbląg
Napisał: doktor. Dnia 2019-04-24r 19:45

W spotkaniu 30. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Olimpią Elbląg. Nasi piłkarze to spotkanie wygrali 1:0. Jedynego gola strzelił Michał Trąbka.

Po wcześniejszej kolejce II-ligowcy nie mieli dużo czasu na odpoczynek i już w środę ruszyli do walki o kolejne punkty. Zielono-czarni tym razem zmierzyli się z Olimpią Elbląg, która broni się przed spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Nasza drużyna do tego meczu przystąpiła bez kilku podstawowych zawodników.

Od pierwszych minut środowego spotkania oba zespoły szukały swoich szans na gola. Nasi piłkarze blisko wyjścia na prowadzenie byli w 10. minucie, lecz po wymianie kilku podań niecelnie strzelał Piotr Mroziński. Groźnie w polu karnym drużyny z Elbląga znów zrobiło się pod koniec pierwszej połowy, gdy piłkę dogrywał Michał Trąbka. Zabrakło jednak uderzenia na bramkę gości. W odpowiedzi strzelał Cezary Demianiuk, lecz dobrze między słupkami spisał się Krystian Kalinowski. Na gola dla zielono-czarnych musieliśmy poczekać do drugiej połowy.

Stal po wznowieniu gry szybko zagroziła bramce Olimpii. Na uderzenie z dystansu zdecydował się bowiem Mroziński. Świetnie obronił jednak Sebastian Madejski. W końcu jednak piłkarze ze Stalowej Woli zdołali strzelić gola. W 53. minucie po dośrodkowaniu Adama Waszkiewicza celnie główkował Michał Trąbka. Stal wyszła na prowadzenie 1:0.

Po stracie gola zawodnicy Olimpii starali się atakować, lecz nasza drużyna dobrze prezentowała się w defensywie. Ostatecznie wynik tego meczu nie uległ już zmianie – Stal Stalowa Wola pokonała 1:0 Olimpię Elbląg. To bardzo cenne zwycięstwo naszego zespołu. Do końca tego sezonu pozostały już tylko cztery mecze. W najbliższej kolejce, już w niedzielę, zmierzymy się z Rozwojem w Katowicach.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 – Michał Trąbka 53'

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Kacper Śpiewak, Bartosz Sobotka, Łukasz Pietras, Piotr Mroziński, Michał Mistrzyk, Michał Trąbka, Michał Kitliński (75' Sebastian Łętocha), Robert Dadok (87′ Andrzej Trubeha).

Olimpia Elbląg: Sebastian Madejski – Wojciech Jurek, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Michał Balewski, Tomasz Sedlewski (55' Damian Szuprytowski), Michał Kuczałek, Bartosz Nowicki (79' Kacper Korkliniewski), Cezary Demianiuk, Ołeksij Prytuliak (70' Michał Kiełtyka), Michał Fidziukiewicz (78' Mateusz Szmydt).

Żółte kartki: Szymon Jarosz, Andrzej Trubeha – Sebastian Madejski.

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wlkp.).

Nasza drużyna na 4 kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie utrzymanie w II lidze.

źródło: stal1938.pl