StalStalowaWola.pl Aktualności
Po Olimpii czas na... Olimpię
Napisał: doktor. Dnia 2019-04-23r 11:28

W Wielką Sobotę nasi piłkarze w meczu 29. kolejki II ligi przegrali 0:2 z Olimpią Grudziądz. Zielono-czarni chcą się zrewanżować i już w środę pokonać inną Olimpię - tą z Elbląga.

W minionej kolejce aktualny wicelider II ligi – Olimpia Grudziądz, okazała się lepsza od naszego zespołu. Stali nie wyszło to spotkanie tak, jak wszyscy by sobie je wymarzyli. Nasi zawodnicy po meczu byli przygnębieni, ale szybko będą mieli okazję do rewanżu. Już w środę w Boguchwale zmierzymy się bowiem z inną Olimpią – tą z Elbląga.

"Na pewno będziemy chcieli się zrehabilitować, pokazać że takie mecze nie będą się już nam przydarzać i wyglądać lepiej niż w spotkaniu z Olimpią Grudziądz, bo nie ma co się oszukiwać – to było średnie spotkanie w naszym wykonaniu" – komentował Szymon Jopek. Stal chce się zrehabilitować nie tylko za ostatni mecz, ale i za jesienną potyczkę z drużyną z Elbląga. Olimpia pokonała nas wówczas 3:2. Jednego z goli dla zielono-czarnych strzelił wtedy właśnie Szymon Jopek a drugiego dołożył Adrian Dziubiński.

O zwycięstwo w środowym meczu nie będzie jednak łatwo. Drużyna z Elbląga broni się przed spadkiem (3 punkty przewagi nad strefą spadkową), a do tego nasz zespół przystąpi do tego spotkania z kilkoma ubytkami w kadrze. "Mieliśmy taki plan, aby pomału wprowadzać naszych młodych chłopaków. Teraz tym bardziej będziemy im dawać szansę na grę. Nie ubolewamy nad tym, bo nieszczęście jednego zawodnika może okazać się szczęśliwe dla kolejnego. Wszyscy po to trenują, po to są w szatni, że jeżeli przychodzi taki moment, że nie możemy z niektórych skorzystać, to wchodzi następny i powinien pokazać swoją przydatność do zespołu" – zaznacza trener naszego zespołu, Wojciech Fabianowski.

"Na pewno obrona troszeczkę się posypała. Gramy teraz środa – sobota. Przed nami kolejny bardzo ważny mecz. Musimy patrzeć na siebie i jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie. W środę na pewno będziemy walczyć o trzy punkty. Nie ma innego planu" – dodaje kapitan zielono-czarnych, Bartosz Sobotka.

Nadrzędny cel Stali pozostaje niezmienny – zwycięstwo w najbliższym meczu ligowym i jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w II lidze. "Zdecydowanie będziemy w stanie powalczyć w najbliższym meczu. Jest kadra zawodników, którzy na co dzień trenują. Każdy chce dostać szansę i teraz chłopaki, którzy grają mniej, będą mogli pokazać, że zasługują na to miejsce. Wiadomo, że osoby, które wypadają, stanowiły niejako o sile tej drużyny, ale myślę, że nie pozostaje nic innego, jak wyjść na boisko i walczyć o kolejne trzy punkty" – skomentował Łukasz Pietras.

Mecz Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg zaplanowany został na środę, 24 kwietnia. Spotkanie odbędzie się na stadionie Izo Arena w Boguchwale. Początek potyczki o godzinie 17:00. Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy na ten mecz.

źródło: stal1938.pl
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, 23. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Olimpia Elbląg Olimpia Elbląg
Data spotkania: 3 czerwca 2020, g. --:--
Ostatni mecz: II liga, 22. kolejka
Herb Błękitni Stargard Błękitni Stargard
0:0
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 7 marca 2020, g. 13:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news