StalStalowaWola.pl Aktualności
Porażka w Grudziądzu
Napisał: doktor. Dnia 2019-04-20r 20:21

W meczu 29. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola przegrała 0:2 z Olimpią Grudziądz. Zielono-czarni mecz kończyli w dziewiątkę.

W Wielką Sobotę nasi piłkarze zagrali w Grudziądzu z miejscową Olimpią. To spotkanie nie zaczęło się pomyślnie dla zielono-czarnych. Gospodarze już w 11. minucie wyszli bowiem na prowadzenie. Po dobrym podaniu Tiago Alves znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał naszego bramkarza. W kolejnych minutach piłkarze z Grudziądza starali się podwyższyć wynik, lecz nasi zawodnicy zdołali uniknąć straty gola.

„Stalówka” swoją okazję na gola miała natomiast w 18. minucie. Po stałym fragmencie gry strzelał Przemysław Stelmach, lecz piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników Olimpii. Blisko było o gola wyrównującego. Na kolejne groźne akcje naszego zespołu Olimpia odpowiedziała uderzeniem w poprzeczkę. W pierwszej połowie tego spotkania więcej goli już jednak nie padło. Olimpia prowadziła 1:0.

Druga część meczu niestety również nie rozpoczęła się dobrze dla naszego zespołu. W 49. minucie Grzegorz Janiszewski faulował rywala w naszym polu karnym. Sędzia wskazał na „jedenastkę”, a dodatkowo obrońcę „Stalówki” ukarał czerwoną kartką. Rzut karny na gola zamienił German Ruiz.

Zielono-czarni, grając w osłabieniu, w kolejnych minutach głównie bronili się przed atakami gospodarzy sobotniego meczu. Bronili się skutecznie, bo wynik nie uległ już zmianie. Warto jeszcze zaznaczyć, że od 86. minuty „Stalówka” w tym meczu grała w dziewiątkę! Po drugiej żółtej kartce boisko musiał bowiem opuścić Fryderyk Stasiak.

Ostatecznie w meczu 29. kolejki II ligi Olimpia Grudziądz pokonała 2:0 „Stalówkę”. Zielono-czarni z dalekiego wyjazdu do Stalowej Woli wracają bez punktów. W kolejnym spotkaniu zmierzymy się z inną Olimpią – tą z Elbląga.

Olimpia Grudziądz – Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
1:0 – Tiago Alves 11'
2:0 – German Ruiz 50' (rzut karny)

Olimpia Grudziądz: Mikołaj Brylewski – Damian Ciechanowski, Ivan Ocenas, Matic Zitko, Patryk Fryc (85′ Konrad Handzlik), Kacper Skibicki (66′ Mikołaj Gabor), Robert Ziętarski, Maciej Kona, German Ruiz (61′ Piotr Witasik), Tiago Alves (76′ Mateusz Marzec), Przemysław Kita.

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka, Łukasz Pietras, Piotr Mroziński, Szymon Jopek (51′ Fryderyk Stasiak), Przemysław Stelmach, Michał Mistrzyk (69′ Michał Trąbka), Robert Dadok (75′ Michał Kitliński).

Żółte kartki: Piotr Witasik – Szymon Jarosz, Szymon Jopek, Michał Mistrzyk, Fryderyk Stasiak, Przemysław Stelmach.

Czerwone kartki: Grzegorz Janiszewski (49' za faul taktyczny), Fryderyk Stasiak (86' za drugą żółtą).

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań).

źródło: stal1938.pl