Wypowiedzi trenerów
Napisał: doktor. Dnia 2019-04-07r 20:22

Przedstawiamy wypowiedzi trenerów po sobotnim meczu Ruchu Chorzów ze Stalą Stalowa Wola.

Czesław Palik (trener Stali): "Z wielkim szacunkiem i sentymentem przyjechaliśmy na ten stadion. To piękna karta historii. Do przerwy lekką inicjatywę momentami przejawiał Ruch Chorzów, choć to my strzeliliśmy piękną bramkę. Akcja poszła prawą stroną, dokładne dośrodkowanie i bardzo ładny strzał głową. Gola straciliśmy po błędach. Wygraliśmy górną piłkę, ale jednak przysnęliśmy. Moment nieuwagi i padła bramka na 1:1. W drugiej połowie to myśmy zaczęli dominować i to momentami wyraźnie. Przewaga była dość znaczna. W 60. minucie był strzał w poprzeczkę, a później inicjatywa cały czas należała do nas. Możemy z szacunkiem przyjąć ten punkt. Zawsze mówi się, że po remisie jest lekko niedosyt. Nie, po prostu trzeba było strzelić bramkę na 2:1 i wtedy moglibyśmy się cieszyć. Czy zasłużyliśmy na zwycięstwo? Powiedziałbym, że to był remis ze wskazaniem na nas. Życzę koledze trenerowi, żeby uporał się ze wszystkimi kłopotami. Niech ten Ruch będzie Ruchem takim z radością patrzącym."

Marek Wleciałowski (trener Ruchu): "Trener skończył swoją wypowiedź mówiąc o kłopotach i one też miały swój obraz w przebiegu spotkania. W pierwszej połowie próbowaliśmy agresywnie zaatakować przeciwnika, zmusić do błędu i jakieś tam swoje możliwości do zdobycia bramki mieliśmy. W drugiej połowie troszkę się zmienił obraz meczu. Poprzez zmiany personalne i zmiany ustawienia próbowaliśmy wszelkimi możliwymi sposobami zmienić oblicze tego spotkania. Można powiedzieć, że bardziej zrywami graliśmy, niż była to płynna gra. Ten mecz był dla nas bardzo trudny pod każdym względem. Ten punkt z punktu widzenia boiska jest punktem sprawiedliwym.

Był to dla nas trudny tydzień i to też w pewnym sensie wpisuje w te wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w tym tygodniu. To jest grupa w większości młodych ludzi. Tutaj pan trener bardzo ładnie określił, że przyjechał tutaj z sentymentem, bo Ruch Chorzów to jest wielka firma i można powiedzieć, że takie zespoły jak Stal Stalowa Wola przyjeżdżają tutaj z ogromną radością i niemalże zyskują na tym kilka procent wartości. Przyjeżdżają i chcą powalczyć na terenie bardzo dobrego klubu, stoczyć dobry bój. Są różne naciski, różne sposoby motywowania. One mają swoje dobre i złe strony. Na pewno miały pozytywny wpływ na mobilizację. Ale wiemy o tym, że piłka to nie jest tylko agresja. To są również elementy piłkarskie, a przede wszystkim jakość, zwłaszcza w obszarze ofensywnym, jeżeli się myśli o wygrywaniu meczów."

źródło: niebiescy.pl