StalStalowaWola.pl Aktualności
Nowy sezon zagramy przy Hutniczej
Napisał: doktor. Dnia 2019-03-20r 11:07

Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli idą zgodnie z planem. Jak podkreśla prezydent otwarcie PCPN nastąpi już za kilka miesięcy.

Równotorowo prowadzone są prace m.in. przy trybunie głównej stadionu, na boiskach treningowych, parkingu i innych elementach, które wchodzą w skład tej potężnej inwestycji.

"Po prawej stronie mamy dwa boiska treningowe (teren za powstającą trybuną główną). W tej chwili układana jest ostatnia warstwa wegetacyjna, na którą będzie nałożona trawa z rolki, trawa wzmacniana tworzywami sztucznymi. Jest ona unikalna z punktu widzenia zastosowania na obiektach sportowych w Polsce, a która jest standardem na najlepszych arenach sportowych Zachodniej Europy. Ta sama trawa będzie również na boisku głównym. Jeśli chodzi o boiska treningowe, to zostały już wykonane słupy oświetleniowe. Są również wykonane fundamenty pod trybuny, które będą znajdowały się od strony bloków MZB" - mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak poinformował prezydent prace konstrukcyjne przy trybunie głównej zostały już zakończone. Pozostał montaż siedzisk. Te wkrótce znajdą się na swoich miejscach. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe i sanitarne dotyczące również montażu sieci. Mieliśmy okazję przyjrzeć się robotom realizowanym wewnątrz tego obiektu. Ilość i wielkość pomieszczeń, które będą wykorzystywane m.in. przez piłkarzy, sędziów i trenerów pozytywnie nas zaskoczyła. Dla przykładu sala konferencyjna jest teraz kilka razy większa.

"Z punktu widzenia budynków kubaturowych zakończyły sie praktycznie prace w zakresie budynku gastronomicznego i budynku wejściowego, biletowego na bramie głównej. Jeżeli chodzi o boisko główne, to w tej chwili została przygotowana nawierzchnia do położenia ogrzewania murawy. Po wykonaniu sieci ogrzewania murawy zostaną również przygotowane warstwy wierzchnie do położenia trawy z rolki. Jest już zamontowane oświetlenie. 19 marca rozpoczną się również prace montażowe przy ogrodzeniach, zarówno boisk treningowych, jak i w całym zakresie" - mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent wyjaśnił, że został podpisany aneks z wykonawcą, a wszystkie prace powinny zakończyć się w czerwcu br.

"Jesteśmy przekonani, że jesienią pierwsza drużyna, ale również dzieci i młodzież będą mogli rozpocząć tutaj swoje treningi" - mówi prezydent.

Załatwienie wszystkich formalności związanych z odbiorami technicznymi i technologicznymi potrwa kilka tygodni.

Przypomnijmy, że koszty związane z tym ogromnym zadaniem wyniosły około 44 mln zł, z czego 15 mln zł pochodzi z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Miasto dodatkowo odliczy sobie VAT, co wyniesie około 8 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy.

Całość pod linkiem: stalowemiasto.pl/artykuly/46162

źródło: stalowemiasto.pl
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, sezon 2019/2020, 1. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Resovia Resovia
Data spotkania: 27 lipca 2019, g. 17:00 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga, sezon 2018/2019, 34. kolejka
Herb Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
1:3
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 19 maja 2019, g. 13:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news