StalStalowaWola.pl Aktualności
Wygrywamy z Gwardią Koszalin!
Napisał: Varta1938. Dnia 2017-11-05r 15:24

Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie po bramkach Zalepy i Stąporskiego. Stal dzięki temu rezultatowi awansuje na 12. pozycję w ligowej tabeli.

Stal przystąpiła do tego spotkania pod wodzą nowego szkoleniowca Krzysztofa Łętochy, który pełnił do tej pory rolę asystenta.

Pierwsze minuty należały do Gwardii, jednak w ósmej minucie spotkania po stałym fragmencie gry na prowadzenie wyszli zielono-czarni, którzy wykorzystali niefrasobliwość
obrońców gości, a do bramki z najbliższej odległości trafił Sebastian Zalepa. Trzynaście minut później Stal podwyższyła wynik. Indywidualnym rajdem popisał się Mateusz Stąporski, który wpierw posadził na czterech literach obrońcę, a potem z zimną krwią pokonał Hartleba. W 26. minucie powinno być już 3-0, kiedy to Sebastian Łętocha z bliskiej odległości spudłował po strzale głową. Koszalinianie stwarzali sobie dogodne okazje, aczkolwiek pomiędzy słupkami dobrze spisywał się Brylewski.

Po zmianie stron gra się nie zmieniła. Gospodarze mający korzystny wynik pozwalali rywalom na grę, lecz Ci nie potrafili tego wykorzystać. Na kwadrans przed końcem Dziubiński mógł wpisać się na listę strzelców, jednak golkiper z Koszalina popisał się świetną interwencją.

W zespole gości wystąpili byli zawodnicy, którzy nosili zielono-czarny trykot. Chodzi rzecz jasna o Radosława Mikołajczaka, który przez cztery sezony reprezentował nasz klub oraz Bartosz Maciąg.

Stal Stalowa Wola 2-0 Gwardia Koszalin
Sebastian Zalepa 8, Mateusz Stąporski 21

Stal: 12. Mikołaj Brylewski - 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 3. Sebastian Zalepa, 16. Bartosz Sobotka - 23. Adrian Dziubiński, 6. Bartłomiej Wasiluk (90, 13. Przemysław Stelmach), 8. Bruno Żołądź (81, 18. Mateusz Bukowiec), 5. Sebastian Łętocha (74, 14. Kamil Jonkisz), 11. Mateusz Stąporski (89, 15. Mateusz Wójcik) - 9. Adrian Gębalski.

Gwardia: 30. Adrian Hartleb - 23. Aleksander Januszkiewicz (77, 7. Maciej Gregorek), 6. Daniel Wojciechowski, 18. Maciej Stańczyk (54, 2. Patryk Baranowski), 17. Rafał Majtyka - 19. Radosław Mikołajczak (16, 4. Bartosz Maciąg), 27. Kamil Poźniak, 15. Junpei Shimmura, 24. Krystian Przyborowski (69, 20. Aleksander Sopel), 9. Aleksander Karbowiak - 11. Michał Szubert.

żółte kartki: Majtyka, Maciąg, Gregorek.
czerwona kartka: Rafał Majtyka (90. minuta, Gwardia, za drugą żółtą).

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

źródło: własne/90minut