StalStalowaWola.pl Aktualności
W sobotę Stal zagra z Siarką
Napisał: doktor. Dnia 2017-10-03r 18:12

Piłkarze Stali Stalowa Wola mają przed sobą arcyważne i prestiżowe spotkanie z Siarką w Tarnobrzegu.

Trener Janusz Białek po ostatnim spotkaniu z Garbarnią Kraków podkreślał, że stara się podejść do niego, tak jak do każdego meczu o ligowe punkty. 

W Krakowie Stalówka nie zdobyła punktów. Zresztą po 11. kolejkach ma na swoim koncie dwie wygrane, sześć remisów i trzy porażki. Z Garbarnią nie było łatwo, a szkoleniowiec liczy na to, że w następnych tygodniach skuteczność jego zawodników będzie znacznie lepsza.

"To było wyrównane spotkanie. Oba zespoły chciały walczyć o zwycięstwo i tak to wyglądało" - przyznaje Janusz Białek, opiekun Stali Stalowa Wola. "Niestety nie mieliśmy szczęścia. Szybko straciliśmy bramkę, stąd potem taka nerwowość w naszych poczynaniach. Nie pomogła nam czerwona kartka. Mimo osłabienia stworzyliśmy dwie groźne okazje i to jest ten mały plus tego spotkania." 

Piłkarze Stalówki czekają niecierpliwie na wygraną, bo ostatni raz z trzech punktów cieszyli się 10 września, kiedy to na Stadionie Miejskim w Rzeszowie wygrali z Wartą Poznań.

"Dlatego czekamy na zwycięstwo. Jak się nie wygrywa, to trzeba choć zremisować. Tym bardziej, że graliśmy dotąd z samą czołówką tabeli. Teraz czekają na nas zespoły, które teoretycznie są za nami i zobaczymy co z tego będzie" - mówi Adrian Dziubiński, ofensywny pomocnik Stali. 

To, że nie gracie w Stalowej Woli, przeszkadza wam bardzo? Na razie zdobyliście cztery punkty w dwóch meczach w Rzeszowie. "Jak widać, to na razie jest przyjazny stadion, ale wolelibyśmy grać w Stalowej Woli. Jest jednak taka sytuacja, jaka jest, że przebudowują nam stadion. Jak skończą, to wracamy do nas i tam będziemy grać" - mówi Adrian Dziubiński.

Do derbów z Siarką jest coraz mniej czasu, a w szeregach zielono-czarnych panuje ogromna motywacja. 

Sztab szkoleniowy dokładnie rozpracował Siarkę. Gracze Stalówki wiedzą jakie są mocne i słabe strony drużyny prowadzonej przez Włodzimierza Gąsiora. Teraz pytanie, czy uda się wiedzę wykorzystać w praktyce i pokonać tarnobrzeską ekipę na ich własnym stadionie.

źródło: własne/echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga - 1. kolejka
Herb ROW Rybnik ROW Rybnik
VS
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 20 lipca, 18:00
Ostatni mecz: II liga - 34. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
2:0
Herb MKS Kluczbork MKS Kluczbork
Data spotkania: 2 czerwca, 17:00 w Boguchwale
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news