StalStalowaWola.pl Aktualności
Podsumowanie 15. kolejki II ligi
Napisał: doktor. Dnia 2016-10-31r 10:42

Najwyższe zwycięstwo odnieśli Błękitni Stargard, drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego pokonała 4:0 Olimpię Elbląg. W pełni zrehabilitowała się Odra Opole, a Warta Poznań wylądowała na dnie tabeli.

W spotkaniu inaugurującym 15. kolejkę II ligi, ROW 1964 Rybnik zremisował 1:1 ze Stalą Stalowa Wola. Stal doprowadziła do remisu pomimo gry w osłabieniu, ponieważ Bruno Żołądź dostał dwa żółte kartoniki w siedem minut i osłabił drużynę. Pojedynek przerwano dwukrotnie z powodu awarii oświetlenia, wskutek czego sędzia Sylwester Rasmus musiał przedłużyć pierwszą połowę aż o 27 minut.

Błękitni Stargard zwyciężyli po czterech kolejkach niemocy i wrócili do górnej połowy tabeli. Gra zespołu z Pomorza Zachodniego w meczu z Olimpią Elbląg mogła się podobać. Po 15 chaotycznych minutach przejął kontrolę nad wydarzeniami, stwarzał sytuacje podbramkowe i punktował beniaminka do stanu 4:0. Królem polowania był autor dwóch goli Bartosz Flis, a kompletnie nie szło snajperom Olimpii, którzy rządzą w klasyfikacji strzelców. Paweł Piceluk nie trafił z bliska do bramki, a Łukasz Pietroń nie wykorzystał rzutu karnego.

Tylko gola mniej niż Błękitni zdobyła Odra Opole. Beniaminek wygrał 3:0 z Kotwicą Kołobrzeg i zrehabilitował się za porażkę z Olimpią Zambrów. Odra zagwarantowała sobie komplet punktów w pierwszej połowie, a Kotwica ma coraz większy problem. Drużyna Piotra Tworka nie może wygrać meczu od początku września i okopuje się w strefie spadkowej. Potwierdziło się zarazem, że Pomorze Zachodnie to szczęśliwy region dla lidera z Opola.

Komplet punktów wywalczył też wicelider Raków Częstochowa. O jego zwycięstwie 1:0 z Polonią Bytom zdecydowała bramka Piotra Malinowskiego. Drużyna Marka Papszuna przerwała pasmo remisów i pozostaje jedyną niepokonaną w lidze. Trzeci w tabeli Radomiak Radom zagra w niedzielę z Gryfem Wejherowo, a bezpośredni mecz o miejsce barażowe wygrała Siarka Tarnobrzeg z Legionovią Legionowo 2:1.

W Katowicach zmierzyły się ostatnia z przedostatnią drużyną w tabeli. Rozwój odbił się od dna kosztem Warty Poznań, którą pokonał 2:0. Prowadzenie dla spadkowicza zdobył strzałem z bliska Mateusz Wrzesień, a wynik ustalił Tomasz Wróbel w 77. minucie. Mecz na Śląsku był czwartym z rzędu bez zwycięstwa Zielonych.

Puszcza Niepołomice poprawiła sobie humor po porażce 1:2 w Pucharze Polski z Pogonią Szczecin. Zarazem zgodnie z zapowiedziami przypomniała, że nieprzypadkowo słynie z żelaznej obrony. Drużyna Tomasza Tułacza straciła tylko 9 goli w 15 kolejkach i w niedzielę znów zachowała czyste konto.

Zwycięstwo 2:0 z PGE GKS Bełchatów zapewnili Bartosz Żurek i Piotr Stawarczyk. Brunatnym nie pomógł nawet rzut karny, który zmarnował Patryk Rachwał, ani wejście ofensywnych Albina Maciejewskiego i Marcina Krzywickiego.

Puszcza przesunęła się na 6. miejsce w tabeli. Na 3. lokacie premiowanej awansem plasuje się Radomiak Radom i najważniejsza w jego sytuacji jest rosnąca przewaga nad grupą pościgową. W niedzielę drużyna Wernera Liczki pokonała 3:0 Gryfa Wejherowo.

Na listę strzelców nie wpisał się Leandro, więc nie wykorzystał szansy, by zostać samodzielnym liderem klasyfikacji snajperów. Ciężar zdobywania goli wzięli na siebie Bartosz Sulkowski, a przede wszystkim autor dubletu Maciej Świdzikowski. Stoper wymierzył karę bramkarzowi Gryfa za złe zachowanie przy stałych fragmentach. Nie popisał się Wiesław Ferra i nie wykazał się Adrian Bednarski, który już w 40. minucie zszedł do szatni z powodu dwóch żółtych kartek.