Podsumowanie 11. kolejki II ligi
Napisał: doktor. Dnia 2016-10-02r 12:32

Lider Raków Częstochowa wypuścił z rąk prowadzenie w 85. minucie meczu z Błękitnymi Stargard, a wicelider Odra Opole w doliczonym czasie starcia z Puszczą Niepołomice. Wygranym kolejki na górze tabeli jest Radomiak Radom.

W jedynym meczu rozegranym w piątek Warta Poznań odniosła drugie zwycięstwo na wyjeździe z rzędu i zarazem zrehabilitowała się po porażce z Legionovią Legionowo. Drużyna z Wielkopolski pokonała 2:1 ROW 1964 Rybnik. Pracę w klubie ze Śląska stracił trener Dietmar Brehmer.

Raków Częstochowa utrzymał się na szczycie tabeli, ale jego piłkarze byli rozczarowani po remisie 2:2 w Stargardzie. Po 7 minutach prowadzili bowiem 2:0. Rafał Figiel najpierw wykorzystał rzut karny, a następnie asystował z rzutu rożnego przy golu Tomasa Petraska. Przez kilkanaście minut Raków rządził niepodzielnie i wydawało się mało prawdopodobne, że Błękitni Stargard uniemożliwią faworytowi zwycięstwo.

Gospodarze dostali skrzydeł po trafieniu kontaktowym Bartosza Flisa, a w 85. minucie nagrodę za ambitną walkę wręczyli im rywale. Tomasz Loska i Patryk Szymański nie porozumieli się, oddali banalną piłkę Grzegorzowi Rogali, a gola na 2:2 zdobył Sebastian Inczewski. Etatowy dżoker Błękitnych zapewnił drużynie punkty również w niedawnych derbach z Kotwicą Kołobrzeg.

Hity 11. kolejki nie rozczarowały. Dramaturgii nie zabrakło również w meczu Puszczy Niepołomice z Odrą Opole. Wicelider prowadził w Małopolsce po akcji Rafała Brusiły, która skończyła się golem samobójczym Michała Czarnego. Ćwierćfinalista Pucharu Polski przypomniał raz jeszcze, że walczy do końca i wyrównał rzutem na taśmę. W doliczonym czasie Piotr Stawarczyk wziął odpowiedzialność na swoje barki i trafił z rzutu karnego na 1:1.

Kwartet Raków, Odra, Błękitni i Puszcza dopisał sobie po punkcie, a największym zwycięzcą kolejki został Radomiak Radom. Drużyna Wernera Liczki wygrała 1:0 z Polonią Warszawa, choć przez 70 minut grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę dostał Matthieu Bemba, który przed zejściem z boiska, zdążył jeszcze zmarnować rzut karny. Pozostali piłkarze Radomiaka musieli się napracować, by naprawić błędy Gwadelupczyka.

Podkreślić warto dobre wyniki drużyn z Podkarpacia. Siarka Tarnobrzeg odniosła najwyższe zwycięstwo w kolejce 4:1 z Olimpią Elbląg, a Stal Stalowa Wola wróciła z kompletem punktów z Wejherowa. Ponadto II liga ma nową czerwoną latarnię. PGE GKS Bełchatów przegrał 0:1 z Legionovią Legionowo i dał się wyprzedzić Rozwojowi oraz Olimpii Zambrów.