Podsumowanie 8. kolejki II ligi
Napisał: doktor. Dnia 2016-09-11r 10:28

Piłkarze Rakowa Częstochowa umocnili się na miejscu premiowanym awansem dzięki zwycięstwu 3:0 z Radomiakiem Radom. Na ponad godzinę został przerwany mecz Polonii Warszawa z Legionovią Legionowo.

Nie było wątpliwości, że pojedynek w Częstochowie jest największym wydarzeniem 8. kolejki. Raków oraz Radomiak Radom to drużyny o dużych aspiracjach i potencjale, które mają jasno sprecyzowany cel: awans. Tylko jedna ekipa potwierdziła na boisku, że ma argumenty, by zafiniszować w czubie tabeli.

W 2. minucie Raków prowadził 1:0, a gola w sytuacji sam na sam zdobył Adam Czerkas po świetnym podaniu Tomasza Margola. Ten drugi dorzucił na swoje konto gola krótko po przerwie, a statystyki podreperował mocno również Rafał Figiel. Kapitan częstochowian asystował przy trafieniach Lukasa Duriski i wspomnianego Margola. Skończyło się zasłużonym 3:0 dla Rakowa, który umocnił się na pozycji wicelidera.

W sektorze kibiców Radomiaka narastała frustracja wraz z upływem minut. Przed przerwą goście oddali jeden celny strzał, a inicjatywę przejęli dopiero w momencie, w którym mecz był rozstrzygnięty. Tuż przed końcem fani wezwali do odejścia z klubu trenera Wernera Liczkę. Radomiak jest blisko miejsc premiowanych awansem, ale z taką grą, kolejne potknięcia są realne.

Raków ucieka z Odrą Opole. Oba kluby są niepokonane i mają coraz większą przewagę w tabeli nad grupą pościgową. Beniaminek wygrał 2:0 z ROW 1964 Rybnik. Na pierwszego gola pracował 67 minut. Zdobył go Mateusz Gancarczyk, a wynik ustalił jego imiennik Marzec w 88. minucie. Obaj byli w tym meczu zmiennikami, co potwierdza słowa Jana Furlepy o szerokiej kadrze.

Na ponad godzinę zostało przerwane spotkanie klubów z Mazowsza. Piłkarze Polonii Warszawa i Legionovii Legionowo czekali na ostatni gwizdek przy stanie 2:2, aż na stadionie zgasło światło. Przyczyną był brak prądu. Do dogrania pozostała minuta, większość kibiców udała się do domów. Po godzinie 22 formalności stało się zadość i sędzia Łukasz Karski mógł odgwizdać koniec meczu.

W meczu drużyn z górnej połowy tabeli Kotwica Kołobrzeg wygrała 1:0 z Puszczą Niepołomice, rehabilitując się za dwie porażki z rzędu. Jedynego gola zdobył najlepszy strzelec zespołu Piotr Giel z rzutu karnego w 49. minucie. Kotwica zbliżyła się w tabeli do regionalnego rywala - Błękitnych Stargard, którzy tylko i aż zremisowali 2:2 ze Stalą Stalowa Wola. Tylko, ponieważ apetyt mieli większy i aż, ponieważ przegrywali dwoma golami.

Dwa gole samobójcze wbili sobie piłkarze Polonii Bytom i przegrali 0:3 z Siarką Tarnobrzeg. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Zambrowie. Dwa trafienia Tomasza Wróbla nie pozwoliły Rozwojowi Katowice zapunktować, ponieważ Olimpia odpowiedziała trzema. Wiktoria 3:2 pozwoliła drużynie Piotra Rzepki opuścić strefę spadkową.

Następne kolejka zostanie rozegrana za tydzień.