II liga: beniaminek na czele, dwa gole Marcina Krzywickiego w debiucie
Napisał: doktor. Dnia 2016-07-31r 11:32

Odra Opole wygrała 3:0 ze Stalą Stalowa Wola pierwszy mecz po powrocie na szczebel centralny. Dwa gole dla PGE GKS Bełchatów strzelił Marcin Krzywicki, a tego pierwszego w sezonie Bartosz Kieliba.

Jak piątek, to mecz w Rybniku. Klub ze Śląska przyzwyczaił do planowania spotkań na początek weekendu. Choć piłkarze ROW 1964 i Puszczy Niepołomice czekali najkrócej na inaugurację II ligi, przejawiali ochotę do walki. Nie ostudził ich deszcz, który lunął w pierwszej połowie. Piłkarze ROW 1964 Rybnik ostatecznie zremisowali bezbramkowo z Puszczą Niepołomice, drużyna z Małopolski kończyła pojedynek w osłabieniu po czerwonej kartce.

Odra Opole jest jedynym II-ligowcem, który może pochwalić się kompletem zwycięstw w sparingach. Chłodnym prysznicem była porażka w Pucharze Polski 0:3 z Siarką Tarnobrzeg. Beniaminek wyciągnął z niej wnioski i na początek sezonu ligowego odwrócił wynik. Podopieczni Jana Furlepy wygrali 3:0 ze Stalą Stalowa Wola i po sobotnich meczach są liderami.

Woreczek z golami rozwiązał Mateusz Peroński w 31. minucie po rajdzie Rafała Brusiły. Wynik śrubowali Waldemar Gancarczyk i Łukasz Staroń. Beniaminek udowadniał w ten sposób, że może być niebezpieczny dla każdego, tymczasem Stalówka ma problem. W 2016 roku obrywa na wszystkich frontach.

Za opolanami jest w tabeli PGE GKS Bełchatów, który zwyciężył 2:0 z Olimpią Zambrów. Spadkowicz bił głową w mur gości przez 57 minut. W tym momencie nowo pozyskany Marcin Krzywicki zastąpił Szymona Zgardę. Debiutant potrzebował kwadransa, by strzelić dwa gole i rozstrzygnąć mecz. Popularny w mediach społecznościowych napastnik pożegnał się w tym okienku z Chojniczanką i "spadł" o szczebel do II ligi.

Palma pierwszeństwa dla autora najszybszego gola w sezonie należy do Bartosza Kieliby z Warty Poznań. Beniaminek prowadził po 12 minutach z Kotwicą Kołobrzeg, ale nie utrzymał zaliczki do końca. Jeszcze przed przerwą wynik na 1:1 ustalił kiedyś gracz Zielonych, a teraz zespołu znad morza Piotr Giel. Kompromisowe rozstrzygnięcie było sprawiedliwe. Warta zaczęła lepiej, później Kotwica poukładała swoją grę.

We wspomnianych meczach padły minimum dwa gole. W ostatnim, na który kibice najmocniej ostrzyli sobie zęby, było bezbramkowo. Siarka Tarnobrzeg zremisowała z faworytem ligi Radomiakiem Radom. Bliżej zmiany wyniku była drużyna z Podkarpacia. W 64. minucie Hubert Tomalski wyłuskał piłkę, po czym huknął w słupek. Jedną wyborną interwencją musieli popisać się bramkarze Dybowski oraz Adrian Szady.

Dokończenie kolejki w niedzielę. Tego dnia szlagier, czyli mecz byłych mistrzów kraju w jego stolicy. Polonia Warszawa podejmie imienniczkę z Bytomia.