Piątka na pożegnanie
Napisał: doktor. Dnia 2016-05-21r 19:21

W ostatnim meczu w Stalowej Woli sezonu 2015/2016, piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali z Legionovią Legionowo aż 0:5, tym samym w żenującym stylu pożegnali się z własną publicznością.

Nie udał się ostatni mecz piłkarzom Stali Stalowa Wola w tym sezonie przed własną publicznością. Chociaż wyrażenie "nie udał się" jest nadużyciem w tym przypadku, bo zakończył się on kompromitacją. Legionovia Legionowo obnażyła wszystkie braki. Podopieczni Ryszarda Kuźmy już w 7 minucie dostali pierwszego "gonga". Rafał Wolsztyński pokonał Tomasza Wietechę i jak się potem okazało na dobre otworzył worek z bramkami. W 39 minucie Legionovia wyprowadziła drugie uderzenie. Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Hubert Tylec, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Stali i Novia prowadziła już 2:0.

W drugiej połowie Stalówka miała szansę na kontaktowanego gola. Piotr Smołuch ukarany został żółtym kartonikiem kiedy w szesnastce powalił Tomasza Płonkę i arbiter wskazał na jedenasty metr. Bartłomiej Bartosiak nie wykorzystał rzutu karnego Bramkarz Legionovii obronił ten strzał. Z każdą kolejną minut z trybun słychać było coraz głośniejsze wyrazy dezaprobaty wobec miejscowych piłkarzy. Kibice mieli już dosyć. Na domiar złego w 69 minucie było już 0:3. Płonka faulował w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykonał Jarosław Wieczorek. Stalówka została dobita w 76 oraz 81 minucie, a wtedy to dwa gole dołożył Rafał Wolsztyński. 0:5 - dawno zielono-czarni nie przegrali tak wysoko na własnym stadionie.

W najbliższą sobotę Stal rozegra wyjazdowe spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg. W ostatniej kolejce sezonu, która rozegrana zostanie 4 czerwca Stalówka pauzuje, bowiem drużyna Okocimskiego Brzesko wycofała się z rozgrywek i nasz zespół otrzyma trzy punkty walkowerem. Mimo porażki Stal już w sobotę zapewniła sobie utrzymanie w drugiej lidze. Nadwiślan Góra przegrał z Polonią Bytom i na pewno nie przeskoczy w tabeli Stalówki. Sezon dobiega do końca i jednego możemy być pewni: latem w Stalowej Woli potrzebna jest gruntowna przebudowa kadry.

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 0:5 (0:2)
0:1 - Rafał Wolsztyński 7'
0:2 - Hubert Tylec 39'
0:3 - Jarosław Wieczorek (k.) 69'
0:4 - Rafał Wolsztyński 76'
0:5 - Rafał Wolsztyński 81'

Stal: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Wrona (77' Damian Łanucha), Marcin Kowalski, Przemysław Oziębała, Mateusz Kantor, Przemysław Stelmach, Paweł Giel, Bartłomiej Bartosiak (71' Michał Mistrzyk), Tomasz Płonka.

Legionovia: Piotr Smołuch - Maciej Goliński (66' Mikołaj Grzelak), Kamil Wiktorski, Aleksandar Bajat, Krzysztof Michalak, Paweł Garyga (79' Krystian Miś), Sebastian Milewski (73' Łukasz Kopka), Jarosław Wieczorek, Łukasz Wolsztyński, Hubert Tylec (70' Wojciech Kalinowski), Rafał Wolsztyński.

Żółte kartki: Mistrzyk, Kantor (Stal) - Smołuch, Goliński, Ł.Wolsztyński (Legionovia).

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

źródło: własne/echodnia.eu