II liga: GKS Tychy gromił i skorzystał z pogromu w Legionowie
Napisał: doktor. Dnia 2016-05-15r 12:28

4:0 to wynik dnia w II lidze. GKS Tychy pokonał w takim wymiarze Nadwiślana Góra i awansował na pozycję wicelidera kosztem Znicza Pruszków. Drużyna Dariusza Banasika została niespodziewanie rozbita w Legionowie.

Tyszanie to najlepsza drużyna rundy wiosennej i zbiera coraz lepsze owoce swoich wyników. Wiadomo już, że zakończy kolejkę na pozycji wicelidera. GKS skorzystał z atutu własnego stadionu i pokonał 4:0 Nadwiślana. Planowo mecz powinien być rozegrany w Górze, ale organizatorzy bali się oblężenia kibiców z Tychów. Drużyna Kamila Kieresia wyprzedziła Wisłę Puławy oraz Znicza Pruszków, który został niespodziewanie rozbity w Legionowie.

Wynik na Mazowszu to niespodzianka dużego kalibru. Legionovia potwierdziła, że lubi odbierać punkty faworytom. Na rozkładzie ma Stal Mielec, Wisłę Puławy, GKS Tychy i od soboty Znicza. Już po pierwszej połowie Legionovia miała trzy gole przewagi, a wszystkie zdobyli bracia Wolsztyńscy. Rafał dwie, a Łukasz jedną. Wynik na jeszcze okazalszy zmienił Kamil Wiktorski w 67. minucie.

W ten oto efektowny sposób drużyna z Legionowa przypieczętowała utrzymanie, a jej bilans z potentatami robi wrażenie. Znicz musi jeszcze powalczyć o bezpośredni awans. Ma w perspektywie walkower za mecz z Okocimskim Brzesko, co sprawia, że jest pewny minimum barażu.

Na lokatę barażową spadła Wisła Puławy po porażce 0:1 z Siarką Tarnobrzeg i był to dziewiąty mecz Dumy Powiśla w rundzie wiosennej, w którym straciła punkty. Jedynego gola zdobył Jakub Głaz, który sam wyłuskał piłkę na połowie przeciwnika i sfinalizował akcję strzałem obok Nazara Penkoweca. Tylko Stal Mielec zwycięża na swoim stadionie częściej niż Siarka.

Ważne w kontekście utrzymania punkty zdobyły na wyjeździe Olimpia Zambrów i Stal Stalowa Wola. Beniaminek ze wschodu Polski pokonał na wyjeździe Radomiaka Radom 2:1. Co prawda pierwszy stracił gola, ale po przerwie odrobił stratę z nawiązką za sprawą Michała Twardowskiego i Maksyma Kowala. Stalówka zremisowała 1:1 z Gryfem Wejherowo i podobnie jak w Częstochowie uratowała się rzutem na taśmę. W 88. minucie Bartłomiej Bartosiak strzelił celnie z półdystansu.

Dokończenie kolejki w niedzielę. Stal Mielec może zagwarantować sobie awans zwycięstwem z ROW 1964 Rybnik. Pozostałe spotkania na Pomorzu. Błękitni Stargard goszczą Raków Częstochowa, a Kotwica Kołobrzeg zmierzy się z Puszczą Niepołomice.