StalStalowaWola.pl Aktualności
Stal zmierza do III ligi
Napisał: doktor. Dnia 2016-04-30r 10:43

Piłkarze ROW 1964 Rybnik pokonali 3:0 zespół Stali Stalowa Wola i odkuli się po ponad miesiącu bez zwycięstwa. Pokonani mogą niebawem wylądować w strefie spadkowej II ligi.

ROW 1964 Rybnik czekał na zwycięstwo od 11 marca, a Stal Stalowa Wola to jedyna drużyna, która nie wygrała jeszcze meczu w 2016 roku. Humory oraz statystyki poprawili sobie rybniczanie i awansowali na 10. miejsce w tabeli. Niewiele brakuje im, by zagwarantować sobie utrzymanie.

Pojedynek rozpoczął się od tradycyjnego badania sił. Piłkarze czuli, jak duże znaczenie ma mecz i nie chcieli zaryzykować. Po kwadransie zarysowała się optyczna przewaga gospodarzy, którą potwierdził strzałem z dystansu Jacek Broniewicz.

ROW mógł powoli tracić nadzieję na zmianę wyniku przed przerwą, a jednak zdążył to zrobić. W 44. minucie wyprowadził szybki i zabójczy kontratak. Piłkę do bramki Stalówki wpakował Marek Gładkowski po zgraniu Pawła Mandrysza.

Po powrocie z szatni Mandrysz dorzucił gola do asysty, wykorzystując sytuację sam na sam z Tomaszem Wietechą. Stalówka była w tym fragmencie zdemolowana i snuła się po boisku. Została dobita golem na 3:0 w 58. minucie. Weteran Mariusz Muszalik przymierzył idealnie z rzutu wolnego i wszystko w Rybniku było jasne.

Stal Stalowa Wola nie mogła długo stworzyć zagrożenia pod bramką. Nie pomagało mobilizowanie się, nie pomagały zmiany. Dopiero w 83. minucie Paweł Giel miał świetną szansę na gola kontaktowego, ale z bliska spudłował.

Pokonani są jedynym klubem w lidze bez zwycięstwa w rundzie wiosennej. Ich opłakany bilans to dwa remisy i siedem porażek. Mogą wylądował w ten weekend nawet w strefie spadkowej, jeżeli zapunktują Polonia Bytom oraz Nadwiślan Góra.

ROW 1964 Rybnik - Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)
1:0 - Marek Gładkowski 44'
2:0 - Paweł Mandrysz 49'
3:0 - Mariusz Muszalik 58'

ROW 1964: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Jacek Broniewicz, Marcin Grolik (24' Michał Płonka), Dawid Gojny, Szymon Jary, Bartosz Slisz, Paweł Mandrysz (90' Wojciech Orzeł), Mariusz Muszalik, Radosław Dzierbicki (67' Sebastian Musiolik), Marek Gładkowski (78' Sebastian Siwek).

Stal: Tomasz Wietecha - Mateusz Kantor, Grzegorz Wawrzyński, Michał Bogacz, Adrian Bartkiewicz, Michał Kachniarz, Przemysław Stelmach, Przemysław Oziębała (90' Konrad Kołodziej), Damian Łanucha (63' Paweł Giel), Bartłomiej Bartosiak (84' Dawid Przezak), Tomasz Płonka (70' Marcin Kowalski).

Żółta kartka: Giel (Stal).

Sędzia: Krzysztof Korycki (Warszawa).