Porażka na koniec
Napisał: doktor. Dnia 2015-11-28r 14:58

Stal Stalowa Wola w ostatnim meczu w 2015 roku przegrała na własnym boisku z Radomiakiem Radom 2:3.

Piłkarze obu drużyn urządzili sobie istny festiwal strzelecki. W 13 minucie meczu źle wybitą piłkę przez defensora Stali przejął Leandro, który odegrał do Sulkowskiego, ten oddał podanie zwrotne i Leandro Pereira umieścił futbolówkę w pustej bramce. Do przerwy gole już nie padły. W 68 minucie gospodarze wyrównali, dośrodkowanie z prawej strony boiska i akcje świetnie zamknął na dalszym słupku Przemysław Oziębała. Stalowcy z remisu cieszyli się tylko chwilę, ponieważ w 70 minucie po centrze z rzutu wolnego niekryty przez nikogo Maciej Świdzikowski umieścił z pięciu metrów piłkę w bramce. Ledwie cztery minuty później Stal ponownie wyrównała, na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Przezak i piłka zatrzepotała w siatce Banasiaka. Ale wyczucie miał Jaromir Wieprzęć. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy z Radomia, w 78 minucie meczu padło dośrodkowanie w pole karne Stali i znowu nikt nie pokrył Macieja Świdzikowskiego, który z najbliższej odległości zdobył dzisiaj swoją drugą bramkę i dał zwycięstwo swojej drużynie.

Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom 2:3 (0:1)
0:1 - 13' Leandro
1:1 - 68' Oziębała
1:2 - 70' Świdzikowski
2:2 - 74' Przezak
2:3 - 78' Świdzikowski

Żółte kartki:  58' Oziębała, 67' Bartkiewicz, 72' Łanucha (Stal) – 73' Świdzikowski, 87' Sulkowski, 90+3' Agu (Radomiak).

Czerwona kartka: 90+5' Płonka (Stal).

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Mistrzyk (70' Przezak), Wawrzyński, Kantor, Kachniarz, Bartkiewicz, Łanucha (82' Giel), Stelmach (71' Siudak), Płonka, Wrona, Oziębała.

Radomiak Radom: Banasiak – Wasilewski, Jędrzejczyk, Świdzikowski, Sulkowski, K. Puton (75' Wolski), Radecki, Kwiek, Pereira (77' Agu), Brągiel (90+1' Cieciura), Ropski (90+4' Śliwińśki).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

źródło: własne/lajfy.com