StalStalowaWola.pl Aktualności
Stal remisuje w Niepołomicach
Napisał: doktor. Dnia 2015-05-16r 19:43

Seria bez zwycięstw piłkarzy Stali Stalowa Wola nadal trwa. Tym razem ekipa Jaromira Wieprzęcia zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice.

Ten mecz był bardzo istotny zarówno dla Puszczy Niepołomice, jak i Stali Stalowa Wola. Ekipa z Małopolski broni się przed spadkiem, natomiast "Stalówka" wciąż liczy się w walce o awans do pierwszej ligi. Goście przyjechali do Niepołomic po to, aby wygrać i byli bardzo blisko osiągnięcia tego celu.

Jednak jako pierwsi sygnał do ataku dali miejscowi. W 10 minucie zza pola karnego uderza Dariusz Gawęcki, a Tomasz Wietecha z trudem wybija piłkę na rzut rożny. Potem jeszcze swoją okazję miał Adrian Gębalski, ale napastnik Puszczy minimalnie chybił. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić jeszcze przed przerwą. W 41 minucie głową uderza Przemysław Stelmach, ale futbolówka przelatuje tuż obok słupka bramki gospodarzy. W 45 minucie strzela Paweł Giel, ale piłkę blokuje Damian Lepiarz.

Puszcza swoją najlepszą okazję miała w 64 minucie. W polu karnym piłkę trącił Gębalski, a ta dosłownie o milimetry minęła bramkę gości. Zawodnicy Stali oszaleli z radości w 71 minucie spotkania. 25 gola w tym sezonie strzelił Łukasz Sekulski. Napastnik "Stalówki" przelobował w sytuacji "sam na sam" Andrzeja Sobieszczyka. Puszcza cały czas dążyła do wyrównania. Ataki miejscowych kończyły się jednak na bloku defensywnym Stali. Ostatnie minuty to oblężenie bramki gości, aż w końcu po jednym z dośrodkowań najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachowuje się Dominik Maluga i kibice z Niepołomic zaczynają świętować. Wynik spotkania już nie ulega zmianie.

Ten jeden zdobyty punkt, a właściwie dwa stracone, mogą być kluczowe jeśli chodzi o walkę Stali o awans do pierwszej ligi. W środę ekipa trenera Wieprzęcia jedzie do Mielca na mecz z tamtejszą Stalą.

Puszcza Niepołomice - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)
Bramki: Dominik Maluga 90' - Łukasz Sekulski 71'

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Witold Cichy, Damian Lepiarz, Adrian Napierała, Michał Mikołajczyk - Piotr Madejski, Marcel Kotwica (72' Dawid Sojda), Dariusz Gawęcki (56' Longinus Uwakwe), Roman Stepankow, Mateusz Lampart (79' Dominik Maluga) - Adrian Gębalski (65' Łukasz Nowak).

Stal: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Marcin Kowalski - Radosław Mikołajczak (72' Michał Michałek), Przemysław Stelmach, Paweł Giel (72' Dawid Kałat), Tomasz Płonka (78'Krystian Wrona), Kamil Jakubowski - Łukasz Sekulski.

Żółte kartki: Lepiarz, Kotwica, Napierała (Puszcza) - Bogacz (Stal).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

źródło: własne/echodnia.eu