Porażka w Tarnobrzegu
Napisał: doktor. Dnia 2015-03-21r 17:13

Stal Stalowa Wola przegrała w derbowym meczu rozegranym w Tarnobrzegu z Siarką 1:2.

Od początku zawodów przewagę osiągnęli gospodarze. Już w 6. minucie Karol Hodowany dograł ładnie w pole karne do Łukasza Nadolskiego, który naciskany przez Łukasza Sekulskiego nie trafił z kilku metrów w światło bramki. Goście niemrawo podchodzili po bramkę Siarki, ale to oni zdobyli gola. W 16. minucie z boku pola karnego z rzutu wolnego uderzył Kamil Jakubowski i zaskoczony Artur Melon nie zdołał wybić piłki przez linią. Chwilę później mogło być 1:1, ale po uderzeniu Konrada Stępnia z rzutu wolnego z 35. metrów świetnie piłkę wybił Tomasz Wietecha.

Kolejne minuty to przewaga Siarki, która jednak nie miała pomysłu na grę. Stalowcy z kolei nie potrafili skutecznie wyprowadzać piłki z własnej połowy. Gospodarze próbowali szczęścia z dystansu, ale ani Mouhamadou Traore, ani Przemysła Oziębała nie potrafili znaleźć skutecznej metody na pokonania bramkarza Stali.

Po zmianie stron mocno ruszyli gospodarze, ale to Stal stworzyła pierwsza groźną akcję. Jakubowski dośrodkował w pole karne i z pierwszej piłki z woleja nad bramką uderzył Radosław Mikołajczak. Chwilę później zapachniało gole dla Siarki, ale w zamieszaniu pod bramką gości jeden z piłkarzy Siarki źle przyjął piłkę i ta opuściła boisko.

Z minuty na minutę przewaga gospodarzy rosła. W 66. minucie Robert Tunkiewicz z pola karnego uderzył bardzo ładnie, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się Wietecha. Chwilę później Traore po główce trafił w głowę Krystiana Wrony, a w kolejnej akcji Marcin Truszkowski uderzył nad bramką z pola karnego.

Gospodarze w końcu w 79. minucie dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzut wolnego niepilnowany Truszkowski z bliska strzałem głową pakuje piłkę do bramki Stali. W 84. minucie Truszkowski ponownie pokonał golkipera Stali. Po błędach w obronie gości napastnik Siarki z kilku metrów zdobył bramkę dla gospodarzy. Stalówka mogła szybko odpowiedzieć, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Sekulski trafił w słupek.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 - 16' Jakubowski
               1:1 - 79' Truszkowski
               2:1 - 83' Truszkowski

Żółte kartki:  45' Tunkiewicz, 51' Parobczyk (Siarka) – 27' Argasiński, 45+1' Sekulski, 90' Kantor (Stal).

Siarka Tarnobrzeg: Melon – Stępień, Nadolski (45' Waleńcik), Stefanik, Hodowany, Kukiełka, Tunkiewicz (72' Frankiewicz), Parobczyk (53' Rajevac), Oziębała (90+2' Mandzelowski), Traore, Truszkowski (C).

Stal Stalowa Wola: Wietecha (C) – Wrona, Jakubowski, Kantor, Kachniarz (80' Żmuda), Kowalski, Argasiński, Mikołajczak, Bogacz, Sekulski, Giel (69' Płonka).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).