Wygrana w ostatnim sparingu
Napisał: doktor. Dnia 2015-02-28r 15:16

Stal Stalowa Wola wygrała w Kraśniku z miejscową Stalą 1:0 w ostatnim sparingu przed rozgrywkami II ligi.

Kraśniczanie mimo iż nie wystąpili w najsilniejszym składzie, podobnie jak tydzień temu w meczu z innym drugoligowcem wybiegli bez żadnych kompleksów. Już w 5 minucie Daniel Szewc strzelił wprost w bramkarza a sam początek pierwszej połowy to gra w środkowej strefie boiska. Z czasem jednak większe doświadczenie drugoligowców wzięło górę i zaczęli sobie coraz lepiej radzić, jednak i kraśniczanie starali się grać piłką. Jedyna bramka padła już w doliczonym czasie w pierwszej połowie, kiedy to do nikogo nie atakowanej piłki podbiegł napastnik gości Łukasz Sekulski i strzałem z 10 metrów pokonał Marcina Matysiaka.

W drugiej połowie obie drużyny stworzyły sobie pojedyncze sytuacje, jednak w większości piłka rozgrywana była w środkowej strefie boiska. Żadna z niewielu podbramkowych akcji nie zakończyła się już bramką, mimo iż bardzo dobre sytuacje miały obie drużyny. Dodatkowo w 62 minucie zawodnik gości nie wykorzystał rzutu karnego, Łukasz Sekulski strzelił obok bramki.

Tomasz Orłowski (trener Stali Kraśnik): "Kolejny raz mieliśmy rywala sparingowego z wyższej półki. Zespół ze Stalowej Woli jest tydzień przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Sparing ten goście zagrali na pełnych obrotach. Myślę, że wstydu  nie przynieśliśmy. Nikła porażka. Kolejny raz z różnych przyczyn nie mogłem skorzystać z wszystkich zawodników. Na dzień dzisiejszy brakuje nam siły w ataku. Zadowolony jestem z gry defensywnej, chociaż nie ustrzegliśmy się błędu w 46 minucie i niepotrzebnie wpadła bramka. Bardzo dobrze po raz kolejny zaprezentowali się młodzi: Kalisz i Orzeł. Tak jak wcześniej wspominałem brakuje nam siły w ofensywie, szczególnie widać brak Filipa Drozda. Karol Hudzik z powodu lekkiego naciągnięcia mięśnia grał tylko 45 minut. W drugiej połowie byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla drużyny ze Stalowej Woli."

Stal Kraśnik - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)
Bramka: Łukasz Sekulski 45'

Stal Kraśnik: Marcin Matysiak - Mateusz Kalisz (78' Adrian Nowak), Adam Orzeł, Jarosław Ołeniuk, Iwan Dynia - Grzegorz Leziak, Mateusz Matysiak (34' Konrad Chamera), Jarosław Szpikuła, Adrian Chamera, Daniel Szewc - Karol Hudzik (46' Jakub Gajewski).

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha (60' Patryk Drzymała) - Adrian Bartkiewicz (75' Piotr Kloc), Krystian Wrona, Michał Kachniarz, Marcin Kowalski, Mateusz Argasiński (60' Przemysław Stelmach), Damian Łanucha (60' Dawid Kałat), Radosław Mikołajczak (70' Michał Mistrzyk), Łukasz Sekulski (70' Danko Kovačević), Patryk Tur (60' Mateusz Kantor), Tomasz Płonka (46' Przemysław Żmuda).

źródło: własne/stalkrasnik.pl