StalStalowaWola.pl Aktualności
Stalówka pokazała siłę!
Napisał: doktor. Dnia 2014-11-09r 09:11

Stal Stalowa Wola pewnie pokonała na własnym boisku Okocimski Brzesko 3:0. Zielono-czarni szybko objęli prowadzenie, a po zmianie stron dopełnili formalności.

Mecz mógł rozpocząć się idealnie dla gości. W 6. minucie Radosław Jacek uderzył z woleja z pola karnego po dośrodkowaniu z prawej strony, ale minimalnie przestrzelił. 120 sekund później Stal miała rzut wolny. Łukasz Sekulski z 23. metrów uderzył i zdobył gola, ale arbiter nie uznał trafienia nakazując powtórkę, gdyż jego zdaniem zawodnicy gości ruszyli się za wcześnie w murze. W powtórce napastnik Stali wywalczył tylko rzut rożny.

W 10. minucie Sekulski ponownie trafił do bramki gości, ale tym razem trafienie zostało uznane. Tomasz Płonka dośrodkował z lewej strony, a Sekulski strzałem głową z kilku metrów pokonał golkipera Okocimskiego. W kolejnych minutach lekką przewagę mieli goście, ale Stal również co jakiś czas przemieszczała się pod pole karne Okocimskiego. Brakowało jednak klarownych okazji.

Tuż po zmianie stron Stalówka powinna podwyższyć prowadzenie. Z kontrą wyszedł Michał Michałek, ograł w polu karnym jednego z rywali i odegrał Sekulskiego, który z kolei ładnym podaniem obsłużył Damiana Łanuchę, który z świetnej sytuacji spudłował z kilku metrów. W 57. minucie Płonka przegrał pojedynek sam na sam z Aleksandrem Koziołem i wywalczył tylko rzut rożny. Po dośrodkowaniu strzałem głową prowadzenie dla zielono-czarnych podwyższył Michał Czarny.

W 69. minucie zakotłowało się pod bramką gości i ostatecznie Płonka umieścił piłkę w siatce Okocimskiego. Chwilę później napastnik Stali mógł zdobyć kolejnego gola, ale po główce jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej. Gospodarze dążyli do kolejnych trafień, a zawodnicy z Brzeska kompletnie się pogubili. Okocimski walczył do końca o honorowe trafienie, ale nie był w stanie przebić się przez obronę Stalówki.

Stal Stalowa Wola - Okocimski Brzesko 3:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Sekulski 10'
2:0 - Michał Czarny 58'
3:0 - Tomasz Płonka 69'

Składy:
Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Mateusz Kantor, Patryk Tur (54' Mateusz Argasiński), Kamil Samołyk (86' Piotr Kloc), Michał Michałek, Damian Łanucha (82' Przemysław Żmuda), Łukasz Sekulski, Tomasz Płonka (79' Dawid Kałat).

Okocimski Brzesko: Aleksander Kozioł - Jakub Baran (72' Sylwester Tokarz), Radosław Jacek, Mateusz Wawryka, Aleksander Ślęczka, Arkadiusz Ryś, Wojciech Wojcieszyński (61' Wojciech Dziadzio), Paweł Pyciak (70' Patryk Bryła), Michał Guja (60' Arkadiusz Lewiński), Kamil Białkowski, Jurij Gluszko.

Żółte kartki: Bogacz, Tur (Stal) oraz Wawryka, Ryś, Białkowski, Dziadzio (Okocimski).
Sędzia: Marcin Liana (Żnin).