Remis w Legionowie
Napisał: doktor. Dnia 2014-10-31r 15:02

Piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali w Legionowie z miejscową Legionovią 2:2. Obie bramki dla zielono-czarnych zdobył Łukasz Sekulski.

Lepiej mecz rozpoczęła Stalówka. W 12 minucie spotkania na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Michałek i golkiper gospodarzy zmuszony był wybić futbolówke na rzut rożny. Siedem minut później na prowadzenie powinni wyjść gospodarze po dośrodkowaniu Ziąbskiego z bliskiej odległości przestrzelił Dankowski. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic ciekawego.

Po zmianie stronie do głosu doszli zielono-czarni. W 56 minucie spotkania faulowany Patryk Tur w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Łukasz Sekulski, który pokonał golkipera gospodarzy. Gospodarze próbowali odpowiedzieć w 59 minucie spotkania, jednak na posterunku Wietecha, który obronił strzał w okienko. Trzy minuty później powinno być 2:0 dla przyjezdnych, ale Kantor przestrzela z pięciu metrów. W 65 minucie spotkania mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie po tym jak świetnym podaniem został obsłużony Łukasz Sekulski i pewnie pokonał wychodzącego z bramki Smyłka.

Kiedy to już do końca meczu pozostało 10 minut przyszło rozluźnienie w poczynaniach zawodników Stali. Po centrze w pole karne Odunki piłke do bramki główką skierował Lewicki i było już tylko 2:1. Trzy minuty przed końcem futbolówke do własnej bramki skierował zawodnik Stali i mieliśmy już niestety 2:2. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się zawodnik przyjezdnych, ale golkiper gospodarzy na posterunku. Minute przed końcowym gwizdkiem Legionovia miała szanse na zgarnięcie 3 punktów, lecz defensorzy Stali dobrze interweniowali we własnym polu karnym i sędzia zakończył to widowisko.

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 2:2 (0:0)

0:1 - Łukasz Sekulski (k.) 56'
0:2 - Łukasz Sekulski 64'
1:2 - Szymon Lewicki 79'
2:2 - Rafał Maciejewski 86'

Legionovia Legionowo:  Mikołaj Smyłek - Konrad Wieczorek, Kamil Dankowski, Miha Goropevsek, Łukasz Kominiak, Lazar Pavić, Kamil Tlaga (65' Sebastian Czapa), Paweł Broniszewski (72' Marcin Stromecki), Sebastian Janusiński (75' Rafał Maciejewski), Samuelson Odunka, Karol Ziąbski (65' Szymon Lewicki).

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Michał Michałek (66' Marcin Kowalski), Mateusz Kantor, Damian Łanucha (75' Paweł Giel), Kamil Samołyk, Tomasz Płonka, Patryk Tur, Łukasz Sekulski.

Żółte kartki: Dankowski, Wieczorek, Goropevsek (Legionovia) oraz Płonka, Tur, Sekulski, Samołyk (Stal).