Remis w Wielką Sobotę
Napisał: doktor. Dnia 2014-04-19r 17:55

W spotkaniu rozegranym w Wielką Sobotę na stadionie w Stalowej Woli piłkarze Stali bezbramkowo zremisowali z zespołem Olimpii Zambrów 0:0.

W 2. minucie pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddał Michał Hryszko, ale piłka przeleciała nad bramką strzeżoną przez Dawida Wołoszyna. Po chwili do piłki w polu karnym Olimpii doszedł Wojciech Fabianowski, z którego strzałem poradził sobie Piotr Czapliński. Po rzucie rożnym zamieszanie w szesnastce zambrowian wyjaśnili defensorzy Olimpii. Trzy minuty później strzał z dystansu Michała Czarnego został zablokowany. W 10. minucie niewiele pomylił się Sylwester Sikorski, którego strzał sprzed pola karnego minął bramkę Olimpii. W 20. minucie z 5 metrów z woleja strzelał Michał Czarny, jednak posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką bramki Olimpii. Pięć minut później z 25 metrów uderzał Damian Łanucha, ale na posterunku był Piotr Czapliński. W 29. minucie groźnie zapowiadającą się kontrę Olimpii Zambrów wybiciem w aut przerwał Mateusz Argasiński. W 33. minucie następną próbę strzału podjął Michał Czarny, ale piłka kolejny raz wylądowała w rękach golkipera Olimpii. W 37. minucie Wojciech Fabianowski minął Piotra Czaplińskiego i umieścił futbolówkę w siatce, jednak na szczęście dla gości sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej napastnika Stali. W 40. minucie świetną okazję stworzyła sobie Olimpia, gdy po błędzie obrony do piłki doszedł Michał Steć, wbiegł z nią w pole karne, ale jego strzał po długim rogu minął bramkę „Stalówki”. Po rzucie wolnym niewiele nad poprzeczką bramki Dawida Wołoszyna główkował Michał Hryszko.

Drugą połowę od strzału na bramkę gospodarzy rozpoczął Przemysław Jastrzębski, a z piłką uderzoną z 25 metrów poradził sobie Dawid Wołoszyn. W 51. minucie z piłką w pole karne Stali wbiegł Michał Hryszko, ale wślizgiem zatrzymał go jeden z obrońców rywali. W odpowiedzi po dośrodkowaniu w pole karne z kilku metrów spudłował Przemysław Żmuda. W 58. minucie oko w oko z Piotrem Czaplińskim stanął Wojciech Fabianowski, ale 24-letni bramkarz Olimpii zdołał sparować piłkę na róg. Dwie minuty później groźną kontrę Olimpii wyprowadzał Michał Hryszko, jednak został nieprzepisowo zatrzymany przez Adriana Bartkiewicza, który zobaczył żółtą kartkę. W 66. minucie nieznacznie pomylił się Damian Łanucha, którego strzał z ostrego kąta minął bramkę zambrowian. W 79. minucie pozbawiony opieki w polu karnym Stali Łukasz Grzybowski zdecydował się na strzał, a futbolówka o centymetry minęła bramkę Stali Stalowa Wola. W 89. minucie strzał Damiana Judy wylądował na poprzeczce bramki Olimpii. Po trzech doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów 0:0

Stal: Dawid Wołoszyn - Mateusz Kantor, Michał Czarny, Przemysław Żmuda, Adrian Bartkiewicz, Radosław Mikołajczak, Mateusz Argasiński, Damian Łanucha, Michał Kachniarz, Sylwester Sikorski (46' Damian Juda), Wojciech Fabianowski.

Olimpia: Piotr Czapliński - Rafał Darda, Mariusz Gogol, Łukasz Grzybowski, Michał Hryszko, Przemysław Jastrzębski (74' Tomasz Jakuszewski), Michał Kuczałek (90+3' Adrian Mleczek), Łukasz Piłatowski, Bartosz Sobótka, Michał Poduch (89' Andrzej Kosiński), Michał Steć.

Żółte kartki: Bartkiewicz (Stal) oraz Sobótka, Kuczałek, Piłatowski (Olimpia).

Widzów: 1 200.

Sędzia: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski).

źródło: własne/olimpiazambrow.net