StalStalowaWola.pl Aktualności
Stal zagra z Ruchem
Napisał: doktor. Dnia 2019-04-05r 08:33

Stal Stalowa Wola w 27. kolejce II ligi zagra na wyjeździe z czternastokrotnym Mistrzem Polski Ruchem Chorzów.

Dotychczas w swojej historii te dwie drużyny mierzyły się ze sobą kilkukrotnie i bilans tych meczów jest dość wyrównany, choć z nieznacznym wskazaniem na chorzowian. Ruch wygrywał jak dotąd trzykrotnie, czterokrotnie remisował i dwa razy górą była Stal. 

Stalowowolanie byli bardzo blisko wygrania z Ruchem w pierwszym ich starciu w tym sezonie. Grając u siebie, zespół prowadzony wtedy po raz pierwszy przez Wojciecha Fabianowskiego (który kilka dni wcześniej zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Krzysztofa Łętochę, u którego wcześniej był asystentem) dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i za każdym razem ostatecznie je tracili. Tamten mecz zresztą kończyli w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Andrzej Trubeha. To po tym zdarzeniu Ruch dostał wiatru w żagle i doprowadził do wyrównania.

Choć tamtego meczu nie udało się ostatecznie Stali wygrać to w rewanżu to na nią trzeba wskazać jako na faworyta pojedynku. W tabeli obie drużyny dzieli bardzo dużo - Ruch jest tuż nad strefą spadkową i ma 27 punktów na koncie, tyle samo co dwie drużyny pod nim i jeden więcej niż siedemnasta Siarka Tarnobrzeg. Stal z kolei zajmuje siódmą lokatę i zgromadziła na swoim koncie o dziesięć punktów więcej niż jej najbliższy rywal. 

Jeśli zwycięży Stal, to może zrobić przysługę innej drużynie z naszego regionu. Siarka Tarnobrzeg pokonując w prestiżowym starciu Resovię Rzeszów może wydostać się ze strefy spadkowej. Stalowowolanie muszą jednak patrzeć przede wszystkim na siebie i uważać, bo w razie porażki strefa spadkowa, która w tej chwili jest bardzo daleko od niej, może się dość niebezpiecznie zbliżyć. 

W ostatniej serii gier zespół prowadzony przez Wojciecha Fabianowskiego i Czesława Palika przegrał 1:4 ze Skrą Częstochowa i jego gra nie napawała optymizmem. A już na pewno nie tak dużym, jak postawa w meczu przeciwko liderowi ligi, Radomiakowi Radom (choć też przegranym 0:1). 

Stal wygrywając to spotkanie może znów zacząć wywierać presję na przeciwnikach walczących o awans do pierwszej ligi. W tej chwili stalowowolscy piłkarze tracą do podium (które w całości w przyszłym sezonie zamelduje się na zapleczu ekstraklasy) siedem punktów. W przyszłej kolejce zmierzy się w Boguchwale z GKS-em Bełchatów. Wicemistrz Polski z 2007 roku jest aktualnie piąty w tabeli i ma pięć punktów więcej od Stali. 

Mecz z Ruchem Chorzów odbędzie się w najbliższą sobotę w Chorzowie. Początek zaplanowano na godzinę 18:00. Stal będzie miała szansę na pierwszą wygraną od 16. marca.

źródło: echodnia.eu / fot. Mariusz Biel
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, sezon 2019/2020, 1. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Resovia Resovia
Data spotkania: 27 lipca 2019, g. 17:00 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga, sezon 2018/2019, 34. kolejka
Herb Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
1:3
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 19 maja 2019, g. 13:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news