Porażka ze Skrą
Napisał: doktor. Dnia 2019-03-30r 17:07

W sobotnim spotkaniu 26. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola przegrała 1:4 z Skrą Częstochowa. Jedynego gola dla zielono-czarnych strzelił Grzegorz Janiszewski.

Stali Stalowa Wola w Boguchwale tym razem nie udało się zdobyć ani jednego punktu. Zielono-czarni już od 8. minuty przegrywali 0:1 po tym, jak gola strzelił Damian Nowak. Po kilku minutach Stal ruszyła do ataku. Uderzenia Michała Trąbki i Andrzeja Trubehy obronił jednak bramkarz gości. Do szatni na przerwę piłkarze ze Stalowej Woli udali się przegrywając 0:1.

Druga część spotkania dla naszego zespołu rozpoczęła się już zdecydowanie lepiej. W 54. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do remisu doprowadził Grzegorz Janiszewski. „Stalówka” długo nie cieszyła się jednak z gola, bo już 180 sekund później Piotr Nocoń pokonał naszego bramkarza strzałem z rzutu wolnego.

Skra tym samym wyszła na prowadzenie 2:1, a w 63. minucie jeszcze je podwyższyła. Tym razem bramkę strzelił Sebastian Siwek. Ten sam piłkarz w 70. minucie po raz drugi pokonał Łukasza Konefała.

To była już ostatnia bramka w tym spotkaniu. Stal Stalowa Wola przegrała 1:4 ze Skrą Częstochowa. W następnym meczu zielono-czarni na wyjeździe zmierzą się z Ruchem Chorzów.

Stal Stalowa Wola – Skra Częstochowa 1:4 (0:1)

0:1 – Damian Nowak 8′

1:1 – Grzegorz Janiszewski 54′

1:2 – Piotr Nocoń 57′

1:3 – Sebastian Siwek 63′

1:4 – Sebastian Siwek 70′

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Piotr Mroziński, Bartosz Sobotka, Przemysław Stelmach (46′ Łukasz Pietras), Szymon Jopek, Michał Trąbka, Robert Dadok (72′ Michał Kitliński), Adrian Dziubiński, Andrzej Trubeha (46′ Sebastian Łętocha).

Skra Częstochowa: Mikołaj Biegański – Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Damian Nowak (45′ Sebastian Siwek), Konrad Geraga, Krzysztof Napora, Dawid Niedbała (79′ Michał Kieca), Oktawian Obuchowski, Adam Olejnik, Mariusz Holik, Konrad Poprawa.

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).

źródło: stal1938.pl