StalStalowaWola.pl Aktualności
Akademia Piłkarska pod skrzydłami Piłkarskiej Spółki Akcyjnej
Napisał: doktor. Dnia 2019-03-20r 11:05

Na terenie powstającego Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Akademią Piłkarską Stalowa Wola a Piłkarską Spółką Akcyjną Stal Stalowa Wola.

"Chcielibyśmy poinformować, że następuje bardzo ważne porozumienie o współpracy pomiędzy Piłkarską Spółką Akcyjną Stal Stalowa Wola a Stowarzyszeniem Akademią Piłkarską Stalowa Wola, które od dnia dzisiejszego przyjmuje nazwę Akademia Piłkarska Stal Stalowa Wola. Nasi zawodowi piłkarze, nasza zawodowa drużyna ma dzisiaj partnera w postaci sprawdzonej akademii piłkarskiej, która z sukcesami buduje profesjonalną markę, buduje bardzo dobre szkolenie odnosząc sukcesy w rozgrywkach dziecięcych, młodzieżowych. Dzisiaj przede wszystkim w ten sposób gwarantujemy rozwój drużyny Stali Stalowa Wola w perspektywie wieloletniej" - mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola Mariusz Nowak podkreślił, że rozmowy w sprawie nawiązania współpracy trwały bardzo długo, bo przeszło rok.

"Cieszę się, że udało się dojść do porozumienia i od dzisiaj Akademia Piłkarska jest oficjalną Akademią Piłkarską Stali Stalowa Wola. W dalszym ciągu będziemy szkolić dzieci od 3 do 18 lat. W procesie szkolenia na pewno będą pomagać trenerzy i zawodnicy spółki, więc tutaj akademia będzie miała od nas duże wsparcie. Wydaje mi się, że razem zmienimy ten system szkolenia i zbudujemy takie mocne fundamenty do systemu szkolenia z prawdziwego zdarzenia" - mówi Mariusz Nowak.

Nowak wyraził nadzieję, że uda się stworzyć także ośrodki poza Stalową Wolą, by można było szkolić także dzieci i młodzież z nieco dalszego regionu. W planach są 3 takie ośrodki. Na razie jednak nikt nie zdradził szczegółów w tym zakresie.

Prezes Akademii Piłkarskiej Michał Czubat wyraził nadzieję, że współpraca przysporzy wiele korzyści jej wychowankom.

"Będziemy starali się jak najlepiej wyszkolić młodzież żeby jak najwięcej zawodników z naszego regionu, ze Stalowej Woli trafiło tutaj i zasilało szeregi pierwszej drużyny Stali Stalowa Wola. Mamy nadzieję, że ta współpraca wyjdzie wszystkim na dobre. My na pewno dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało" - mówi Michał Czubat.

Obecnie w stalowowolskiej Akademii Piłkarskiej pracuje 8 trenerów, którzy szkolą około 220 zawodników, w tym także dziewczęta, które trenują w klubie już od najmłodszych lat.

Prezydent zapewnił, że miasto będzie wspierało sport dzieci i młodzieży. Zaznaczył przy tym, że znaleźli się także sponsorzy, którzy chcieliby wesprzeć szkolenie młodzieżowe.

źródło: stalowemiasto.pl
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, sezon 2019/2020, 1. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Resovia Resovia
Data spotkania: 27 lipca 2019, g. 17:00 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga, sezon 2018/2019, 34. kolejka
Herb Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
1:3
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 19 maja 2019, g. 13:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news