Derby dla Stali!
Napisał: doktor. Dnia 2019-03-16r 18:47

W sobotnim spotkaniu 24. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola w Derbach Podkarpacia pokonała 1:0 Siarkę Tarnobrzeg. Zielono-czarni w tym meczu grali do końca!

Derbowe spotkania zawsze wzbudzają wiele emocji. Od początku sobotniego meczu oba zespoły badały swoje możliwości, a akcje ofensywne czy to z jednej, czy z drugiej strony nie przynosiły efektu bramkowego. Sporo było też dośrodkowań – zarówno w jedne, jak i drugie pole karne.

Golem dla zielono-czarnych zapachniało około 25. minuty. Najpierw na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Mistrzyk. Ten strzał obronił Bartosz Kieliszek. Chwilę później bramkarz Siarki nie dał się zaskoczyć po próbie Piotra Mrozińskiego. Na przerwę piłkarze Stali i Siarki udali się jednak przy bezbramkowym remisie.

W drugiej części meczu zbyt wielu sytuacji strzeleckich nie było. Sporo było natomiast gry w środkowej strefie boiska. Piłkarze Siarki sygnał do ataku dali tuż przed 70. minutą meczu. Uderzenie na naszą bramkę okazało się jednak niecelne. W odpowiedzi Michał Trąbka trafił w słupek! Mało brakowało, a objęlibyśmy prowadzenie w tym spotkaniu.

Na jedyną bramkę w tym meczu musieliśmy czekać aż do samej końcówki potyczki! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Siarki dobrze odnalazł się Piotr Mroziński i skierował piłkę do bramki drużyny z Tarnobrzega!

„Stalówka” w Derbach Podkarpacia zwyciężyła 1:0!

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 – Piotr Mroziński 90'

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka, Przemysław Stelmach (67′ Adrian Dziubiński), Łukasz Pietras, Michał Mistrzyk (57′ Sebastian Łętocha), Piotr Mroziński, Szymon Jopek, Michał Trąbka (90′ Robert Dadok).

Siarka Tarnobrzeg: Bartosz Kieliszek – Jakub Głaz, Dawid Kubowicz, Tomasz Wełnicki, Aleksander Drobot, Sebastian Duda (79′ Mateusz Wawrylak), Grzegorz Płatek, Marcin Wodecki, Mateusz Janeczko (90′ Kamil Kargulewicz), Maksymilian Sitek (83′ Eryk Galara), Krzysztof Ropski.

Żółte kartki: Przemysław Stelmach, Bartosz Sobotka, Piotr Mroziński, Łukasz Pietras.

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

źródło: stal1938.pl