StalStalowaWola.pl Aktualności
Czas na derby!
Napisał: doktor. Dnia 2019-03-15r 09:09

Największym wydarzeniem 23 kolejki II ligi, będą piłkarskie derby Podkarpacia, Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg. Ten mecz rozegrany zostanie w Boguchwale, w sobotę o godzinie 15:00.

Stal może, a Siarka musi - tak można jednym zdaniem napisać przed tym derbowym meczem. Patrząc na ligową tabelę, Stal zajmuje siódme miejsce z 34 punktami na koncie. Do trzeciego miejsca premiowanego awansem do pierwszej ligi, Stal dzieli tylko sześć punktów, a nad strefą spadkową Stalówka na przewagę dziesięciu punktów. 

Zdecydowanie trudniejsza jest sytuacja Siarki, która jest w strefie spadkowej, na 16 miejscu z dorobkiem zaledwie 22 punktów i z jednym zaległym meczem do rozegrania na własnym boisku z Olimpią Elbląg.

Nowy trener Ryszard Komornicki 
Po fatalnym starcie w rundzie jesiennej, władze tarnobrzeskiego klubu zdecydowały się na zmianę trenera. Włodzimierza Gąsiora zastąpił Ryszard Komornicki, którego do pracy w Tarnobrzegu namówił Cezary Kucharski, były piłkarz Siarki. 

Jak wygląda sytuacja kadrowa Siarki przed sobotnimi derbami Podkarpacia? 
Jest dość dobra. Na obecną chwilę z gry już do końca tego sezonu jest wykluczony napastnik Adrian Gębalski ze względu na kontuzję. Trenuje już na pełnych obrotach ofensywny zawodnik, Kamil Cupriak, ale za tydzień, może pojawi się w wyjściowym składzie. Po chorobach wracają do kadry meczowej, Michał Bierzało i Kamil Radulj, a po żółtych kartkach, Jakub Głaz. 
Wyjściowa jedenastka Siarki po zmianie trenera jest dużą niewiadomą.

Tylko bez Michała Kitlińskiego 
Bardzo dobra jest sytuacja kadrowa w Stali, ale znacznie gorzej z dyspozycją zawodników. Przy ustalaniu składu na mecz nie będzie brany tylko Michał Kitliński, który jest chory i nie trenuje. Sztab szkoleniowy Stal pomimo wygranej w pierwszym meczu w Boguchwale, 4:2 z Błękitnymi Stargard, nie był zadowolony z postawy zespołu. Dużo gorzej było w drugim meczu z Pogonią w Siedlcach, bo przyszła porażka 1:5.

"Przed nami mecz derbowy, ale dla trenerów i piłkarzy ze Stalowej Woli, to ważne wydarzenie i nie chcemy zawieźć naszych kibiców. Po przegranym meczu z Pogonią zespół popełnił te same błędy co w meczu z Błękitnymi. Chociaż pierwsza połowa w Siedlcach była w naszym wykonaniu dobra. Jeżeli chcemy dobrze grać i wygrywać mecze, musimy wyeliminować błędy. Nad nimi pracujemy na treningach. Po porażce z Pogonią nie możemy przejść obojętnie, co do składu na Siarkę. Będą zmiany na pewno. Analizujemy rywala, ale głównie skupiamy się na swojej grze" - mówi Wojciech Fabianowski, trener Stali Stalowa Wola.

Jak będzie w sobotę w derbach? W rundzie jesiennej w Tarnobrzegu, Siarka zdecydowania wygrała 3:0. Jedno jest pewne, emocji nie powinno zabraknąć.

źródło: echodnia.eu
  • Spotkania
  • Terminarz
  • Tabela
  • Strzelcy
  • Transfery
Następny mecz: II liga, sezon 2019/2020, 1. kolejka
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
VS
Herb Resovia Resovia
Data spotkania: 27 lipca 2019, g. 17:00 w Boguchwale
Ostatni mecz: II liga, sezon 2018/2019, 34. kolejka
Herb Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
1:3
Herb Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Data spotkania: 19 maja 2019, g. 13:00
» Publicystyka
Dodał: admin Dnia: 2015-04-19r.

Jeszcze niedawno klub był na skraju upadłości, ale mimo problemów nie spadł niżej niż trzecia klasa rozgrywkowa. Dziś posiada jeden z najniższych budżetów w lidze, a mimo to przewodzi stawce II-ligowców. » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-06-17r.

Subiektywno-statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014 okiem redakcji stalstalowawola.pl » czytaj dalej

Dodał: admin Dnia: 2014-05-26r.

Żar lał się z nieba, powietrze nad rozgrzaną murawą musiało parzyć jak przy hutniczym piecu, razem z piłkarzami pociliśmy się także my, kibice. » czytaj dalej

stat4u
news